Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

Вкусен и сочен ролат со мелено месо – едноставно и декоративно,...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Вкусен и сочен ролат со мелено месо и варени јајца. Вкусен и сочен ролат од мелено месо...

Сонце погача, многу едноставна и многу брза и декоративна – може...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Сонце погача. Поздрав на сите, ова е СОНЦЕ ПОГАЧА, едноставна, брза, вкусна и декоративна. Погача за секој...

Воздушеста, мека како сунѓер пита со сирење – за почетници

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Мека пита со сирење. Одличен рецепт кој секому добро ќе му дојде. Милина од пита, многу е...

Вкусна пита со спанаќ и урда за убав ден! Идеално за...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Вкусна пита со спанаќ и урда. Вкусна пита од спанаќ и урда за убав ден! Оваа пита...

Декоративна и вкусна салата со ориз која може да замени и...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Декоративна салата од ориз. Малку труд и ете радост на масата! Салата која може да биде замена...

Во старите добри времиња секоја домаќинка редовно ги месела овие ванилици...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Ванилици-Бакнежи. Во добрите стари времиња секоја домаќинка редовно ги месела овие едноставни колачиња, бели и тркалезни кои...

Мека пита од палачинки со сирење и павлака која ќе ве...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – пита од палачинки. Здраво на сите! Палачинки на 100 начини! Толку се вкусни што ќе сакате да...

РОЖАТА – вкусен пудинг со прелив од карамел, многу вкусен десерт...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Рожата. Рожата е традиционален пудинг со прелив од карамел. Кремаст и многу вкусен десерт кој се приготвува...

БАУНТИ бомбици со кокос и чоколадна глазура – се прават за...

Фото и изработка на Александра Шуманова според рецептот на Том Филос. Рецептот за овие Баунти бомбици на еден многу креативен начин ни го претстави нашата...

Баунти колач – евтин, едноставен, брз и многу вкусен колач без...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Баунти колач. За сите љубители на кокосот, ова е еден едноставен и многу брз колач кој ќе...