Дома Тагови рецепти на Том Филос

Таг: рецепти на Том Филос

Мека пита од палачинки со сирење и павлака која ќе ве...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – пита од палачинки. Здраво на сите! Палачинки на 100 начини! Толку се вкусни што ќе сакате да...

РОЖАТА – вкусен пудинг со прелив од карамел, многу вкусен десерт...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Рожата. Рожата е традиционален пудинг со прелив од карамел. Кремаст и многу вкусен десерт кој се приготвува...

БАУНТИ бомбици со кокос и чоколадна глазура – се прават за...

Фото и изработка на Александра Шуманова според рецептот на Том Филос. Рецептот за овие Баунти бомбици на еден многу креативен начин ни го претстави нашата...

Баунти колач – евтин, едноставен, брз и многу вкусен колач без...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Баунти колач. За сите љубители на кокосот, ова е еден едноставен и многу брз колач кој ќе...

Лазањи со палачинки – вкусно и сочно јадење за чиста десетка

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Лазањи со палачинки. Ако ви останале вишок палачинки, ова е одличен рецепт за да си приготвите многу...

Едноставно, а превкусно – ШТАЕРСКА ТОРТА со јајца, млеко и само...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Штаерска торта. Она што е специфично за оваа торта и по што е препознатлива, е употребата на...

Најлесен и најбрз начин на конзервирање домати за зимница без конзервански...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Домати во тегла за зимница. Ова е најлесниот и најбрзиот начин за конзервирање на доматите во тегла без...

Евтин, едноставен, брз и многу вкусен колач без печење – совршена...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Брз и многу вкусен колач без печење Навистина едноставен колач со богат вкус. Сите состојки ги ставате...

Многу вкусна гибаница приготвена на специјален начин со готови кори и...

Фото и рецепт: Сузана Бајрам Му благодариме на Том Филос за прекрасните рецепти што ги споделува со читателите на НМД.мк. Неговиот рецепт за “Гибаница мека...

Вкусен зелник-пица со лиснато тесто – Фантастичен рецепт и одлична идеја...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Зелник пица. Досега ги пробавме зелниците со сирење, спанаќ, праз, зелка, месо… а ова е нешто неверојатно...