Дома Тагови магдонос

Таг: магдонос

СТОПЕТЕ ГИ КАЛОРИИТЕ: Сок со кој за 5 дена ќе намалите...

Новогодишните и Божиќните празници знаат да бидат денови кога се препуштаме на јадењето и пиењето, најчесто неконтролирано. Кога на првиот работен ден, пред да излеземе...

Ова е нејзиниот таен рецепт за слабеење: се губат 5 кг...

Голем број луѓе го користат магдоносот за готвење на своите омилени јадења секојдневно, но една лоша работа е тоа што магдоносот се додава во...

Љубица лекува она што докторите не можат – има спасоносен рецепт

За револуционарниот производ наводно веќе одамна се говори во некои делови од Хрватска и Босна и Херцеговина. ​Ако им се верува на оние кои ја...

Додека спиете овој напиток ви ги топи масните наслаги

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. ​ Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Неколку лековити рецепти од тефтерот на баба ми – за бешика,...

За слабеење: Половина чаша овес ставете во кесичка од газа. Со овесот, во кесичката ставете чист камен. Вреќичката добро врзете ја и спуштете ја на дното од...