Дома Тагови магдонос

Таг: магдонос

Подгответе се вечер да изгубите половина килограм. Овој напиток е чудо!

Некои напитоци треба да се пијат наутро, некои преку ден, а ова е препорака за навечер. Пригответе го навреме и испијте го пред спиење. Ќе...

Прекрасен прелив од лук

Одлично одговара со сите видови месо, а може да се користи и како дресинг за салата Потребни состојки: 4 чешниња лук 1 лажица зелен бибер Сол, мелен црн...

За 4 дена се слабее и до 4 килограми: напиток кој...

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Подуен ви е стомакот и мислите дека ќе експлодирате – еве...

Дали редовно страдате од подуен стомак? Овој проблем може да се третира природно, а најдобро е да го решите што поскоро. ​ Пред да дознаете на...

Сок кој ги топи килограмите преку ноќ: Се пие навечер –...

Првата предност на овој напиток е пред се’ тоа што со негова помош многу побрзо и полесно ќе заспиете, а втората предност е тоа...

За 72 часа исфрлете дури 5 литри ТОКСИЧНА ВОДА од ТЕЛОТО...

Прочистете го организмот, ослободете се од токсините, вишокот вода и подуеноста. Исто така овој природен лек ќе ви помогне да се ослободите од уринарните проблеми,...

Природен лек кој ги уништува сите инфекции на уринарните патишта, бубрезите...

Секој кој имал инфекција на уринарниот тракт знае дека истата може да биде болна и упорна: константна потреба за мокрење, иако не успевате да...

Зошто се појавуваат ОТОЦИ и како да ги елиминирате

Медицинските експерти тврдат дека отоците може да бидат предизвикани од бројни причини како што се: споредни ефекти на некои лекови, проблем со некои внатрешни...

Ставете сè во рерна и имате готов ручек за 1 час

Ваквите рецепти сите ги сакаат затоа што сите состојки се ставаат во тепсија и за еден час во рерна ќе добиете готов ручек! ​ Потребни состојки: ​ 1...

Дали знаете како правилно се прави сок од магдонос и лимон...

Магдоносот е исклучително делотворен како средство кое поттикнува излачување на штетни материи од организмот, а поволно влијае врз циркулацијата, а исто така, помага при...