Дома Тагови магдонос

Таг: магдонос

Погача со лук и магдонос која ќе ве врати во детството,...

Оваа вкусна погача со неодолив вкус на лук и магдонос ќе ве потсети на старите добри денови кога ќе се вратевте од надвор, а...

Мешавината од јаглика, магдонос, босилек и камилица ќе ви помогне да...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со надуеност во стомакот. Надуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Дали некогаш...

Доктор Малишева предупредува – Еве зошто магдоносот не е добар за...

Витаминот К поттикнува згрутчување на крвта и може да биде фатален за срцето, па поради тоа пациентите со болести на срцето треба да бидат...

Седумте чудотворци: Овие намирници се најмоќните чувари на вашиот организам

Зачините не се само додаток на јадењата, тие се исто така, непроценлив лек за вашиот организам. Во продолжение прочитајте кои зачински билки се сојузници...

Болката и отечените вени се повлекуваат за 10 минути

Проблемите со проширени вени вклучуваат и тегоби како што се болки, отоци и чувство на тежина во нозете. За да се ублажат овие тегоби...

Народен лек: Ги отстранува отоците и ја подобрува циркулација веќе после...

Во периодите кога температурите се зголемуваат, овој проблем станува се почест. Што се отоците и зошто се појавуваат? Отоците се всушност зголемена количина на вода,...

Секоја жена треба да си го направи овој крем за лице...

Јас сум презадоволна од овој крем, постојано го приготвувам и го користам и за нега на кожата и за масажа. Постојано експериментирам и додавам разни...

Секоја градина или балкон мора да има босилек, рузмарин и магдонос:...

Цвеќето не мора да биде единствениот украс на вашата градина или тераса. Дајте им предност на зачинските билки, а особено водете сметка овие три...

Чудотворен напиток кој го намалува нивото на лошиот холестерол во крвта

Освен што го намалува нивото на лошите масти во телото, овој чудотворен напиток го чисти телото од токсини и ја подобрува циркулацијата. Магдоносот во секојдневното...

Испијте го ова пред спиење за да го испразните дебелото црево...

Овој напиток чиј рецепт ќе го прочитате подолу, ќе ви помогне да го детоксифицирате организмот и да го прочистите телото. Ќе го подобри вашиот метаболизам...