Виталните функции на бубрегот може да бидат оштетени од повеќе причини. Бубрежниот песок и камчиња се најчестите причини за пореметување на функцијата на бубрезите, а се погодени милион луѓе ширум светот.

Ако сте и вие еден од нив, овој рецепт ќе ве спаси!

Потребни состојки:

Шака магдонос или лист од коријандер

Вода

Постапка:

Земете една рака магдонос или лист од коријандер, измијте со ладна вода, исушете па исечкајте ситно.

Прелијте со 300 мл чиста вода и варете 10 минути.

Оставете да излади, процедете и оставете да излади.

Употреба: пијте по една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Целата сол и други отрови ќе се исфрлат од вашите бубрези преку урината.