НУТЕЛА КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: за родендени и слава, како и за ненадејни гости

Нутела колач кој се прави за 15 минути. Одличен колач за секакви пригоди.

Потребни состојки:

300 г мелени бисквити

70 г путер

30 г несквик

100 мл млеко

400 г крем сирење

50 г шеќер во прав

500 мл слатка павлака

200 г нутела

Глазура:

100 г млечно чоколадо

50 г црно чоколадо

150 мл слатка павлака

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаСите се изненадени: ги варела овие две состојки заедно – за 3 месеци се „стопила“
Следна статијаСочен колач со кокос, без јајца, без путер: ма без ништо – ни миксер не треба!