Дома Тагови брз ролат без печење

Таг: брз ролат без печење

НЕПЕЧЕН РОЛАТ СО КЕКСИ, БАНАНИ И ЈАБОЛКА: Доколку немате време за...

Овој колач може да го правите преку цела година. Не се пече и е многу вкусен, а покрај тоа е и посен, така што...

РОЛАТ СО ЈАТКИ ЗА 10 МИНУТИ: Здрав и лесен десерт од...

Јаткастите плодови содржат незаситени масни киселини и други хранливи материи. Tие се одлична храна за ужина - евтина, лесна за складирање и лесна за...

Дeсерт за 1 минута без брашно, јајца и млеко, ќе го...

Дeсерт за 1 минута без брашно, јајца и млеко, ќе го правите постојано од што е вкусно. Рецепт на Корисно и Брзо. „Овие ролати...

Мене ми е највкусен овој ролат со банани: Без јајца, за...

Ова е еден стар рецепт за ролат со банани, но со малку модернизирани состојки и не содржи јајца. Се подготвува од неколку состојки и...

ОБЛАНДА РОЛАТ СО ОВОШЈЕ: Овој колач секогаш ми е во срцето,...

За овој ролат не ви е потребно ниту рерна, ниту дополнително готвење. Сите состојки се мешаат на рака, се премачкува врз 1 лист обланда...