Дома Тагови алое вера

Таг: алое вера

Лек за бронхопневмонија и други болести, а поради ефикасноста рецептот ми...

„Терапијата со овој домашен природен лек трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба...

ПРИРОДНА КОЗМЕТИКА ЗА БРЧКИ: Перфектен рецепт за вашето лице

Здраво, јас сум Лидија и сакам да ви откријам еден мој рецепт од природната козметика кој одлично ја хидрира кожата и ги регулира сите...

Најевтиниот лек на светот: Помага при астма, алергија, проблеми со цревата...

Билката алое вера води потекло од Северна Африка. Нејзиното име потекнува од арапскиот збор „алоех“, што значи „горчлив“. Алоето го добило своето име поради...

Веселина го излечила миомот на матка и го откри рецептот од...

Ракот на ендометриумот на матката е најчестиот карцином на матката, најчестиот малиген тумор кај женскиот репродуктивен систем и четврти најчест карцином кај жените. Најчесто се...

Со користење на овие билки, црвенилото од лицето се повлекува за...

Розацеа е хронично заболување на кожата што се јавува на лицето. Причината за розацеа се уште е непозната и во моментов нема лек за...

Кога сите изгубија надеж, овој мевлем ме спаси – Лидија раскажува...

Мевлемот од лековити билки и алое вера, направен според стар рецепт од баба Русинка, и помогнал на Лидија Вучковиќ да го сопре напредувањето на...

Природен лек за бели дробови, рецептот е стар, но многу ефикасен

Откако за првпат го објавивме овој рецепт пред речиси две години, а ни го испрати наша читателка, во редакцијата на НМД се јавија многумина...

Ова е важна причина зошто треба дома да си имате кактус...

Алое вера е многу корисна билка и затоа е препорачливо да си ја имаме дома. Ќе ви наведеме неколку причини зошто треба да ја...

Само две лажички: Користете го овој стар лек секој ден и...

Алое вера, лимон и мед се три моќни природни состојки кои имаат големи благотворни својства за нашето здравје. Исчистете ги листовите од лековитиот алое...

Најдобриот лек за болки во зглобови, мускули и тешки нозе

Болка во мускулите од нозете, рацете, грбот, како и болка во зглобовите е нешто што секој од нас го искусил во животот. Со овој мевлем...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"