Јануари беше ретрограден поради движењето на планетите како што се Венера и Меркур наназад, но февруари со Марс и Венера во Јарец нè става на тест и укажува дека треба да работиме напорно за да го постигнеме она што го сакаме. Ова важи и за финансиите, а некои знаци ќе имаат повеќе пари од другите во зодијакот.
Астролозите тврдат дека Вагата, Скорпијата, Стрелецот и Јарецот до 20 февруари ќе имаат повеќе пари од другите знаци. Подолу во текстот прочитајте каква среќа ги очекува пет знаци од зодијакот, а еве и кој конечно ќе се вљуби:

ВАГА – Планетите во Јарец ве иритираат, но сфаќате дека вашата финансиска состојба зависи исклучиво од вас. Веројатно веќе сте сфатиле дека е време да отворите нешто свое и да профитирате врз основа на тоа. Не позајмувајте пари од вашите родители. Можно е да одлучите да инвестирате во недвижен имот.
СКОРПИЈА – Пред вас е недела на добри договори и зголемување на заработката. Вие сте еден од знаците кои најмногу ќе бидете изненадени во оваа нова година, бидејќи планетите работат за вас. Јупитер во Риби ви носи нов извор на приход. Можете лесно да заработите пари со забава или спорт или нешто креативно.
СТРЕЛЕЦ – Вие сте еден од знаците кои најмногу ќе заштедат во овој период. Парите ќе доаѓаат од повеќе страни, а воедно ќе има и подобра деловна понуда. Планетите во Јарец не ви дозволуваат да се збогатите преку ноќ, но на пат сте да заработите сè повеќе пари.
ЈАРЕЦ – Во споредба со другите три знаци, ќе заработите помалку пари, но тоа е подобро од ситуацијата во јануари. Меркур во Водолија ви носи полесна заработка. Ќе има повеќе пари, но и трошоци. Бидете мудри како што сте вообичаено.
Овие 5 знаци ги очекува огромна среќа во март, стигаат пари, а еве кој конечно ќе се вљуби

Сегашното соѕвездие на планетите во Јарец придонесува за тоа дека мораме да работиме напорно и да се фокусираме на материјалните цели, па може да се каже дека не се забавуваме премногу. Марс во Јарец нè принyдува да бидеме диcциплинирани. За оние кои се вредни, февруари ќе донесе награди.
Го чекаме март, кога Марс и Венера ќе влезат во Водолија, па ќе донесе ентузијазам и поинтересни настани во сечиј живот. Март ќе биде важен повторно за Вагата и Стрелец, а на оваа среќа им се придружуваат знаците на Водолија, Овен и Риби.

ВАГА – Се чини како да опаднавте со дyxот во новата година, но тоа се случи затоа што моменталната позиција на планетата не ви одговара. Марс и Венера во Јарец ве прават мрзливи и незаинтересирани, но за само половина месец ситуацијата целосно се менува. Венера во Водолија ви носи љубов, заљубување и поубава емотивна месечина. Пред вас е период во кој ќе го покажете вашиот креативен потенцијал.
ВОДОЛИЈА – Вашето време допрва доаѓа! Иако имате впечаток дека промените доаѓаат подоцна отколку што сакате, во март ќе бидете изненадени. Имате можност да ги остварите вашите соништа. Покрај тоа, планетите во Риби ви носат зголемување на заработката, па во март навистина ќе имате корист. Ќе бидете емотивно поисполнети, а бидејќи Венера ќе го осветли вашиот знак, треба да очекувате да бидете вистинска мамка за луѓето од спротивниот пол.
СТРЕЛЕЦ – Пред вас е месец во кој желбите се претвораат во реалност. Исто така, многу планети во Водолија ви носат важни договори, комуникација и флерт преку пораки. Ќе бидете многу отворени за секоја нова соработка и можете да очекувате потпишување на важен документ. Пред вас е и кратко патување.
ОВЕН – Иако во моментов не чувствувате движечка енергија поради Марс во Јарец, март целосно ќе ве изненади. Пред вас е месецот во кој планетите работат во ваша полза и ќе имате можност да видите колкава поддршка имате од вашите пријатели. Некој преку „врски“ ќе ви „среди“ нешто важно, а таа поддршка многу ќе ви значи во 2022 година. Ќе имате месец со повеќе дружење и едно е сигурно, а тоа е дека ќе сфатите дека искрената љубов се раѓа од пријателство.
РИБИ – „Нема зима“ за вас. Јупитер и Сонцето во вашиот знак во март ќе ви донесат заштита. Имате шанса лесно да го остварите вашиот сон и само треба конечно да се оcлободите и да го оставите минатото зад себе. Можно е да се вљyбите, но прво тајно, а потоа ќе сфатите дека тоа прераснува во нешто повеќе.