На само 15тина дена до 2018 година овие три хоросопски знаци може слободно да се каже дека им е најубав период од годината кога е во прашање љубовта:

Водолија

Припадниците на овој знак имаат најголеми шанси во овој период од годината да ја официјализираат врската или пак да стапат во брак.

Оние кои се во врска, можат само да уживаат во прегратките на својот партнер. Не им треба ништо повеќе за да бидат среќни.

Рак

Најемотивниот знак во хороскопот овој период ќе има среќа кога се во прашање љубовните врски. Конечно ќе успее или да излезе од лоша врска или да го запознае принцот на бел коњ или пак ќе официјализира нешто што одамна го посакува.

Нежните дами Ракови сакаат да влезат во брак со верен партнер, па во текот на месец декември токму таков ќе запознаат. Ако пак веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак сега ќе имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска.

Лав

Иако огнените Лавици мислат дека уште не е дојдено време да се смират, овој период во целост ќе ги демантира. Во текот на декември конечно ќе се спасат од нивната заплеткана ситуација и нештата ќе бидат многу јасни.

Декември и јануари ќе им донесат многу насмевки, љубов но и можна брачна понуда.

За припадничките кои веќе долго време биле во врска вистински момент е да кажат ДА или барем да размислат за тоа, додека слободните може да ја чекаат фаталната љубов на која нема да и одолеат.