Овој стар германски лек ги чисти артериите подобро од било кој друг лек

Комбинацијата на овие супер здрави состојки има голем ефект врз целото тело.

Овој природен лек ги чисти артериите и спречува појава на калцификација во телото.

Комбинацијата од лимон, вода, ѓумбир и лук на кој со кратка термичка обработка ќе му се неутрализира мирисот, претставува одличен и ефикасен лек кој ќе го елиминира плакот од вашите крвни садови.

За овој лек ќе ви биде потребно:

4 лимони со кора (обидете се да се купите органски)

4 главици лук

1 мало парче корен од ѓумбир

2 литри вода

Постапка:

Измијте го лимонот и исечете го на парчиња.

Излупете го лукот и сомелете го заедно со ѓумбирот и лимонот.

Добиената смеса прелијте ја со вода и ставете на оган. Кога ќе зоврие тргнете од оган и оставете да излади.

Процедете во стаклени шишиња и чувајте во фрижидер.

Употреба:

Се пие по половина чаша секој ден, најмалку два часа пред јадење, односно на празен стомак.

Претходна статијаБезболно отстранете ги брадавиците од рацете со помош на ова средство
Следна статијаХОРОСКОП: Три знаци на кои крајот на 2017 ќе им донесе многу среќа