Комбинацијата на овие супер здрави состојки има голем ефект врз целото тело.

Овој природен лек ги чисти артериите и спречува појава на калцификација во телото.

Комбинацијата од лимон, вода, ѓумбир и лук на кој со кратка термичка обработка ќе му се неутрализира мирисот, претставува одличен и ефикасен лек кој ќе го елиминира плакот од вашите крвни садови.

За овој лек ќе ви биде потребно:

4 лимони со кора (обидете се да се купите органски)

4 главици лук

1 мало парче корен од ѓумбир

2 литри вода

Постапка:

Измијте го лимонот и исечете го на парчиња.

Излупете го лукот и сомелете го заедно со ѓумбирот и лимонот.

Добиената смеса прелијте ја со вода и ставете на оган. Кога ќе зоврие тргнете од оган и оставете да излади.

Процедете во стаклени шишиња и чувајте во фрижидер.

Употреба:

Се пие по половина чаша секој ден, најмалку два часа пред јадење, односно на празен стомак.