Годишен хороскоп Овен

Уран во вашиот знак и Плутон во Јарец предвидуваат успеси и порази. Позицијата на планетите ќе предизвика промени во вашиот живот, промени во односите, кои би можеле да бидат болни.

Ова ќе трае до 2016-та и во првиот дел на 2017-та. Ќе сте принудени да најдете нов баланс помеѓу вашите сопствени потреби и оние на партнерот. За тоа ќе придонесат и затемнувањата, како и преминувањето на Северен / Јужен пол во Вага и Овен соодветно.

Периодот 2016-2017 е означен од потребни промени, чиј почеток веќе сте го поставиле. Јупитер во Вага во есента 2017 ќе ви помогне да ги постигнете своите цели во кариерата.

Сите ваши одлуки сепак ќе бидат прифатени во 2018-2020. На крајот на деценијата ќе преживеете моменти на прослава како професионално, така и во лично природа.

Годишен хороскоп Бик

Барате безбедност и стабилност. Точно знаете кои се луѓето кои се на ваша страна и имаат исти соништа како вас.

Предизвикани сте да ги проширите хоризонтите, да барате нови искуства, да се соочуваат со нови луѓе, да го поткрепи своето знаење и да се ослободите од работите кои не ви нудат ништо.

Во периодот 2016-2017 по многу внатрешни борби, ќе стекнате големо искуство. Време е да се создаде семејство.

Ако сте сами, ќе запознаете нови луѓе кои ќе ве натераат да го погледнете светот со други очи, оптимистички и дури еротски. Ќе најдете ново хоби и ништо чудно да одлучите да започнете свој бизнис.

Од 2017 до 2020 е важно да се погрижите за себе и своето здравје, ментално и физички, и да најдете рамнотежа.

Во 2018 година живот ќе биде напнат. Со Јупитер во Скорпија ќе имате шанса да се изградите професионално или лично. Уран поминува низ вашиот знак и затемнувања по оската Лав / Водолија ќе предизвикаат желби за промена на кариера / врска.

Годишен хороскоп Близнаци

Како променлив знак ги прифаќате промените и развојот. Лесно е да создавате нови пријателства, да откривате удобна нова работа, да си најдете нови интереси и да правите иновации кои го подобруваат животот. Сатурн во Стрелец во 2017 ќе влијае на врските и бизнис партнерствата.

Истражувајте како може да се адаптирате без тоа да се одрази негативно на платата. Можно е и да добиете  лидерска положба со повеќе одговорности, на таков начин што ќе ви биде потребно да побарате рамнотежа помеѓу семејството и работата.

Сакате да се ослободите од ситуации кои не ве водат никаде, најверојатно е дека ќе превземате неочекувани промени.

Во 2017-та и 2018-та ќе имате силeн стремеж да го проширите своето знаење, веројатно во странство. Внимавајте во професионалните односи, некои луѓе ќе се покажат целосно различни од она за што сте ги сметале.

Ако во текот на овие години ќе треба да си барате работа, ќе имате одлична можност која значително ќе ја подобри финансиската ситуација. Јупитер во Стрелец во 2019 гради нови основи за професионалниот и личен живот и ќе се чувствувате премногу добро. Може да започнете нова врска, да преминете на нова етапа во оваа или да се издигнете значително во кариерата.

Годишен хороскоп Рак

Уран-Плутон влијаат врз сите сфери во животот во 2017 (личен живот, работа, односи со пријателите и семејството). Некои ситуации во службен план ќе бидат прилично збунети.

Дозволено е да се стави крај на врската, да превземете нова улога – но кај сите положби претстои нешто ново и возбудливо.

Доаѓањето на Северен / Јужен пол во Вага / Овен ќе донесе развој за врската со родителите или за вас како родител. Ќе барате повеќе друштво од семејството.

На професионален план сепак ќе се обидете да се справи со се сами. 2017-2018 е период во кој е потребно да се смирите и релаксирате, да си стоите на нозе. Ќе бидете финансиски обезбедени и спокојни, во кој план ќе сте задоволни.

Сатурн во Јарец 2018-2020 ќе ги награди вашите напори. Личниот живот ќе се развива во насоката во која сакате. Со Јупитер во Скорпија во 2018 и затемнувања по оската Рак / Јарец е најверојатно нова, возбудлива возбуда, некој ќе ви го украде срцето. Ако сте сами, тоа е годината во која ќе изградите личен живот.

Во кариерата се ќе биде во ред и ќе ги искористите предностите на секоја шанса, можно е да преземете раководна позиција. Крајот на деценијата ќе е клучен како за вашето срце, така и за банкарската сметка.

Годишен хороскоп Лав

Уран-Плутон со доверба ќе влијае на кариерата. Ќе барате нови патишта, по кои да се движите и во работата и во љубовта.

Можно е да изградите кариера во странство. Во 2017-та до раната 2019 година затемнувањата по оската Лав / Водолија и Северен / Јужен пол ќе предизвикаат кармични настани во вашиот живот.

Ќе најдете работи за себе, за кои дури и не сте помислувале .Раѓањето  на дете би можело да го промени целото ваше  суштество.

Ќе најдете скриени таленти и потиснати желби. Нови луѓе во вашиот живот ќе ви помогнат да се развиете и да ги изразувате талентите.

Од 2017 до 2018 ќе ги правите работите за себе, ќе ставите  крај на врски, кои ве пресират. Во 2018-2020 креирајте нови врски и партнерства, кога Уран ќе помине низ Бик полека но сигурно ќе ве промени.

Годишен хороскоп Девица

Уран-Плутон нема да ви влијаат директно, но е можно да влијаат на партнерот. Во периодот 2017-2018 година е важно да најдете баланс во врската, бидејќи сигурно имате до себе човек кој ве дополнува како личност, но можно е да ви недостасува нешто, можеби проблем во сексот или обратно – добар секс без доволно верување. Ако се во врската ви е во ред, нема да имате проблеми.

Професионално и финансиски ќе имате можност да се исполнувате со хоби и да го развиете вашиот  талент. Сатурн во Стрелец 2017-2018 ќе донесе промени дома, со родителите, со роднини, можеби промена на дом или работа.

Во исто време затемнувањата на Девица / Риби и Северен / Јужен пол ќе создадат нова реалност во која ќе ви понудат да преземете лидерска улога.

До средината на 2017-та и за некое време, со Јупитер во вашиот знак, ќе создавате нови пријателства кои ќе одиграат клучна улога во животот, а може и да започнете нова, сериозна врска.

Ви претстојат многу промени во текот на 2018-2020, но потоа со задоволство ќе ги берете плодовите од напорите.

Можни се свадба и дете, разделба со . Јупитер во Стрелец во 2019 и Уран во Бик ви го прават животот доста напорен, но ќе доживеете многу нови работи кои ќе ве збогатат како личност.

Годишен хороскоп Вага

Уран-Плутон ќе влијаат најсилно врз врските до 2017, особено ако сте родени во второто и третото десетдневие. Поради затемнувањата во вашиот знак во 2016 ќе доживеете потреба да ја искажете јасно најскриената желба.

Сакате да направите некои промени во односите и соработката, за целта ќе најдете вистинските луѓе кои ќе ви помогнат. Ќе се исправите пред некои предизвици по 2017-та, испровоцирани од Сатурн и Плутон во Шкорпија и Северен / Јужен пол во Рак / Јарец.

Сакате да изградите живот на стабилни основи и настаните ќе ви помогнат назад. Ќе бидете принудени да земете се во раце или дури да се движите поради семејни или деловни причини.

Првите години на деценијата биле импулсивни, веројатно сте прекинале врски без иднина.

По 2017 година ќе барате да го  стабилизирате својот живот, да најдете засолниште, место на кое ќе го  “пуштете сидрото”. Ова може да значи дека сте го достигнале врвот во својата кариера и се мислите да земете нова насока, или сте во нова фаза на работа.

А може и да сте го нашле човекот кој ви носи среќа и веќе ќе сакате да создадете семејство. Во последните две години од деценијата ќе сфатите дека најважно во животот е да ги споделите чистите чувства со другите.

Годишен хороскоп Стрелец

Сатурн во вашиот знак од 2016 за три години ќе ве поттикнува да инвестирате во акции, решенија, луѓе.

Со затемнувањата по оската Девица / Риби (2016-2017) во животот ќе ви се случуваат сериозни промени како во односите со семејството, во врската, така и во професионалниот живот.

Конечно ќе дознаете дека важни сте вие. Но не во егоистична смисла. Ќе успеете да го слушнете мислењето на блиските луѓе и ќе ви текнат нови идеи. Ќе создадете среќно семејство кое не треба да биде социјална клише за семејството, а се води од сопствените желби и потреби.

Ќе сте способни да работите во тим без да мислите кој е лидерот и ќе го гледате развојот пред воопшто да се случи.

Во овие години и личниот и професионалниот живот ќе се развиваат, ако дознаете дека најголемото задоволство е духовното, кога ќе споделите дел од својата душа со луѓето во потреба, ако пројавите поддршката и не мислите само за вас.

Ќе ги роширувате хоризонтите и ослободувате емоциите. Ова може да значи дека ќе ја прекинете врската, која не се развива, или ќе ја смените вашата работа. Ќе истражуваѕе подлабоко, за да откриете причините за застојот и ќе откриете дел од себе, за која не сте се сомневале.

Од 2017-та ќе откривате нови работи, патувајќи по светот, како и луѓе кои сонуваат храбро и без страв. Од 2019-та ќе погледнете на животот со други очи и пред вас ќе се отворат возбудливи можности.

Годишен хороскоп Јарец

Плутон во вашиот знак и Уран во Овен во 2017 ќе донесат ненадејни промени во домот, семејството, врските и најверојатно во кариерата. Најмногу погодени ќе се луѓето родени во втората и третата декада.

Во 2016-та Сатурн во Стрелец ќе доведат до нови врски, променет начин на размислување, ќе погледнете на животот апсолутно поинаку.

Проширете ги хоризонтите, посетувајте семинари, патувања, останете отворени за нови предизвици. Јупитер во Вага во 2017 ќе ви ја доведе кариерата до врвот или врска до брак, конечно ќе му верувате целосно на човекот до вас.

Во периодот 2018-2019 ќе треба да научите да имате доверба и на активностите на луѓето околу вас, инаку ќе имате проблеми со групните активности, во кои нема вие да сте шефот. Декадата завршува со вашето самозапознавање на важни вистини за животот.

Фасцинирани сте од власта и авторитетот и одбивни сте од слободољубиви луѓе со потенцијал.

Годишен хороскоп Водолија

Уран-Плутон во 2017 ќе ви даде на знаење и информации, учете, тоа ќе ви ги подобри перцепциите. Ќе ги научите точните потези и како да ги избегнете замките во начинот.

Понекогаш премногу лесно е да го смените своето мислење и тоа е можно да фати нов пат. Сатурн во Стрелец (2017-2018) ќе ви го направи животот многу полесен. Врската ќе се развива и ќе се најдете на вистинскиот пат.

Јупитер во 2017 ќе ви помогне да патувате, да се соочуватесо други култури, да ги проширите своите хоризонти, можеби дури и да се преселите да живее во друга земја. Во 2018 Уран во Бик ќе ги разниша темелите на животот, повеќе нема да има потреба да криете какви се вашите најскриени желби.

Ќе запознаеш нови луѓе, единствени и посебни за вас. Па ако до тој момент сте имале проблематични односи, тоа ќе биде времето во кое ќе се стави крај. Ако сепак тие биле задоволителни и среќни според сопствените критериум, ќе уживате со полна сила.

Годишен хороскоп Риби

Уран Плутон ќе влијаат на вашиот пријателски круг. Со многу ќе ги подобрите односите, но некои кои сега ви се блиски, ќе исчезнат од вашиот живот. Можно е дури да се здружите со нови луѓе.

Сатурн во Стрелец пак може да ве провоцира да ја смените работа. Во интимните односи исто така ќе дојде до промена – имате шанса да излезете од одреден модел на однесување, со кој не си правите добро.

Пролетта и есента се годишните времиња, во кои ќе се соочувате со дилеми, споредби меѓу минатото и сегашноста, давајќи одредено значење на настаните во животот. Ако размислувате за можноста да склучите брак, имајте во предвид дека 2016 е прекрасна година за тоа.

Во 2017 година, пак, имате можност да стекнете финансиска корист преку соработката со некој друг.

Генерално годините од 2017 до 2020 за вас ќе се години во кои ќе го жнеете богато она за што сте работеле во претходниот период. 2019 е годината во која имате голема шанса да воспоставите авторитетот и да изгради беспрекорна репутација.

Годишен хороскоп Шкорпија

Летото 2016 година ќе ве натера да направите некои жртви, кои сепак ќе бидат наградени – очекувајте убави денови и успеси во кариерата. Време е да се земе чекор напред во личниот живот, можеби да ја формализирате  врската.

Можно е да го сретнете вистинскиот човек, ако сте сами, и да создадете семејство. Во периодот од пролетта 2017 до зимата на 2018 имате шанса да го изградите вашиот живот онака како што сакате. Во 2019 година затемнувањата по оската Водолија / Лав.

Северниот пол во Лав ќе донесат успешни моменти како во професионалниот живот, така и во приватниот, но имајте на ум дека семејството го бара своето.

Во 2019 исто така Уран во Бик ќе предизвика некои турбуленции и ќе доведе до револуционерни и носечки промени и решенија од ваша страна. Ја имате силата и храброста да се справите со сето тоа.