Она што немавте шанса да го исполните во 2018-та, може да го направите во новата 2019-та. Кои денови се најповолни за љубов, а кои за работа? Кои се вашите среќни периоди во 2019-та?

Овен

3-ти февруари до 3-ти март – Може да се заљубите силно и страствено, да остварите финансиски успех, да уживате во вниманието и комплиментите кои ќе пристигнуваат од сите страни.

28-ми април до 6-ти јуни – Венера е во вашиот знак и освен тоа што ќе ви донесе среќа во љубовта, ова е поволно време за правење пари од вашите знаења и деловни вештини.

Бик

6-ти јуни до 4-ти јули – Подароците, признанијата и вниманието кое ќе го добивате од блиските и вербата во сопствените можности, ќе ви создадат чувство дека сте сакани и ќе ви ги разубават деновите.

7-ми ноември до 22-ри ноември – Промените ве водат во подобар живот. Спојот на Венера и Јупитер во знакот на Скорпија е знак на благосостојба, богатство и среќни моменти во пар.

Близнаци

6-ти јуни до 20-ти јуни – Плоден период за деловно докажување и професионално усовршување. Новите работни предизвици ќе ви ги зголемат месечните примања.

6-ти јули до 30-ти јули – Венера во вашиот знак ќе ја нагласи привлечноста, спонтаноста на вашата личност и ќе ви помогне во остварување на љубовните и финансиски планови.

Рак

31-ви јули до 28-ми август – Дека животот е полн со неочекувани изненадувања и дека никогаш не знаете што може да ви донесе, ќе сфатите токму во овој период на промени.

9-ти декември до 31-ви декември – Од страст и љубов ќе биде изградена секоја ваша клетка. На пат сте кон големи љубовни остварувања, се движите сериозно и верувате во себе. Само напред!

Лав

6-ти јули до 24-ти јули – Меркур е во вашиот знак и ве поттикнува на големи деловни активности, што ќе ви донесе шанси за поголема заработка и зајакнување на самодовербата низ работата.

26-ти август од 9-ти септември – Магнетски сте привлечни. Ќе ве усреќи наклонетоста на личности од спротивен пол, но би требало да се задржите до една која вам ви е драга.

Девица

13-ти јануари до 31-ви јануари – Можете да уживате во опуштеноста, чувството на мир и близината на луѓето кои ги сакате. Социјалниот живот ќе биде извор на возбудливи емотивни ролеркостери.

19-ти септември до 6-ти октомври – На самците ќе им се пружи шанса за влез во нова љубовна врска. Страста ќе биде посилна од разумот. Не се плашете од препуштање на контролата – уживајте!

Вага

4-ти февруари до 16-ти февруари – Венера и Марс се во знакот на Овен, што ќе ги запали страстите кај вас. Ќе се загреете за нова личност и тоа ќе ви ја поттикне животната енергија.

14-ти октомври до 6-ти ноември – Опкружени сте со убавини, свесни сте за својата привлечност и со леснотија доаѓате до целите. Ова е период кога саканите личности ќе ви покажуваат колку ве сакаат.

Скорпија

17-ти октомври до 4-ти ноември – Меркур е во вашиот знак и ви овозможува пробивање на работно поле. Ако не сте верувале дека нешто е можно, во овој период ќе се убедите во спротивното.

9-ти декември до 31-ви декември – Марс и Јупитер ви носат голема активност во овој период. Нема да бидете мрзеливи и срамежливи, што ќе ви донесе нови деловни и љубовни победи.

Стрелец

1-ви февруари до 10-ти февруари – Венера и Марс ќе го запалат љубовниот оган и ќе ве однесат во прегратките на личност која ќе ве маѓепса со својата енергија и сила.

1-ви декември до 24-ти декември – Некој посебен ќе го најде патот до вашето срце. Венера во вашиот знак е симбол на благосостојба и голема љубовна среќа.

Јарец

1-ви јануари до 27-ми јануари – Ова е важен период за вашиот личен напредок. Среќата ќе пристигне по зближување на една важна личност од минатото.

14-ти декември до 31-ви декември – Мирни сте, силни и упорни во остварувањето на своите намери. Ќе имате голема поддршка од блиските и од многу луѓе кои ќе веруваат во вас. Искористете ја правилно.

Водолија

12-ти февруари до 28-ми февруари – Само небото ќе ви биде граница. Уверливи сте, самоуверени и прецизни во она што сакате да го постигнете. Успехот ќе затропа на вашата врата – отворете му со ентузијазам.

1-ви октомври до 17-ти октомври – Трудот кој го вложувате со месеци конечно ќе се исплати во кругот на семејството. Прославете го со најблиските.

Риби

12-ти јануари до 31-ви јануари – Ова е период кога може да се изборите за посакуваната деловна и љубовна позиција. Ќе бидете горди на она што ќе успеете да го направите овој период и покрај сите потешкотии.

1-ви февруари до 10-ти февруари – Продуктивни сте, свесни за сопствените вредности и со леснотија доаѓате до зацртаните цели. Среќата посебно ќе ве прати на поле финансии.