ОВЕН

Работа: Можно е да немате поволни услови на работа, чувајте се од проблеми.

Љубов: Кружат гласини за вас и за уште едно лице од спротивниот пол. Ви претстои бурен период.

Здравје: Можни проблеми со грлото.

БИК

Работа: Иако ве очекува прилив на пари, можно е да не бидете претерано задоволни од ситуацијата на работа.

Љубов: Саканото лице не се однесува кон вас баш онака како што очекувавте и тоа ви создава немир.

Здравје: нагласен зголемен апетит.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денес не ви е претерано добар ден и не очекувајте успех, бидејќи нема да го пронајдете она што го баравте.

Љубов: Подготвени сте целосно да и се препуштите на саканата личност. Ако сте слободни, ве очекува интересно дружење.

Здравје: Проблем со главоболки.

РАК

Работа: Обидете се денес да не планирате ништо поголемо, бидејќи денес владее лоша атмосфера на ова поле.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа не е сосем искрена кон вас и на некој начин ќе ве разочара.

Здравје: Можни проблеми поради нагласен стрес.

ЛАВ

Работа: Можете да очекувате нов договор околу работата, но некои ситуации ќе се одложат по вина на другата страна.

Љубов: Ви претстои поволен период за нови познанства. Можно е наскоро да започнете нова љубовна врска.

Здравје: Без промени.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува шанса да остварите унапредување и подобра ситуација отколку што е сега. Заработката исто така ви расте. Можен е некој прилив на пари.

Љубов: Со партнерот имате бројни кавги и никако не ви поаѓа од рака да го стабилизирате односот.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ВАГА

Работа: Можете да очекувате можност за промена на работата или можност за патување во странство во соработка со странска фирма.

Љубов: Одлично ви оди на љубовен план, со партнерот ќе имате убави моменти.

Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не сте задоволни со состојбата на работа и работите не одат баш онака како што се надевавте.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личност која многу ќе ве заинтригира.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате шанса да исправите некои грешки кои сте ги направиле порано. Може да очекувате позитивен пресврт.

Љубов: Уживајте во врската во која сте моментно и во заедничките планови.

Здравје: денес одлично ќе се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Можни се неочакувани компликации на работа, па бидете претпазливи денес.

Љубов: Можете да очекувате интересна комуникација со личноста за која подолго време мечтаете.

Здравје: можна е вртоглавица.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате дека денес ќе ви се насмее среќата и ќе успеете да остварите позитивни промени на работа.

Љубов: Ќе ви се случи нова љубов иако не ја баравте и не ја очекувавте.

Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.

РИБИ

Работа: Доколку имате приватна работа може да очекувате дека ќе успеете во некои ваши планови.

Љубов: Денес е особено поволен ден ако сте во подолга врска или брак. Слободните риби ќе стапат во врска.

Здравје: Одлично.