Овен

Ве очекуваат различни компликации, но тоа не треба да влијае на вашето расположение и на професионалната концентрација. Оставете ги напорните преговорите или обврските кои ве прават премногу уморни.

Чувајте ја позитивната ориентација и убави мисли за лицето кое искрено ве поддржува. Важно е да чувствувате задоволство и емоционално прифаќање во нечие општество.

Можна главоболка.

Бик

Ако некој ве убедува на бизнис предизвик или заедничка авантура, добро размислете за можните последици. Некој може да ги рзоткрие вашите тајни планови и затоа немојте да бидете наивни или избрзани.

Во вашите љубовни очекувања, одите еден чекор понапред од вашиот партнер. Вашата нестрпеливост изгледа збунувачка за саканото лице.

Добро се чувствувате.

Близнаци

Обрнете внимание на различни информации за бизнис сцената за да остварите проширен успех или парична добивка. Немојте да бидете премногу ситничави и премногу да барате од блиските соработници.

Уживајте во разновидните и убави работи што го збогатуваат вашето животно искуство. Покажете великодушност кон вашето семејство и блиска личност.

Хронични тегоби.

Рак

Не ви се допаѓа нечија улога или однесување во деловните преговори.Сепак, не дозволувајте некој од вашите соработници да ве поттикнува да бидете со ниски страст или желба за конкурентна улога. Бидете мудри и воздржани.

Постојат одредени ситуации кои треба да се избегнуваат, бидејќи емоционално ривалството секогаш остава и различни последици.

Важно е да се опуштите.

Лав

Доколку бидете доволно информирани за соработниците,ве очекуваат позитивни резултати. Покажете на околината дека имате различни способности и дека вашата улога е речиси незаменлива.

Важно е да оставите забележлив впечаток и за вас да се разговара во некој привлечен контекст. Користете го вашиот шарм и одговорете на љубовната порака.

Добро се чувствувате.

Девица

Ве очекуваат неколку интересни состаноци. Обрнете внимание на вашиот стил на изразување или на впечатокот што го оставате во друштво на соработници. Направете сè што ви е потребно за да поврзете убаво и пријатно со практични и корисни.

Сканото лице понекогаш има големи барања, но вие успевате да ги исполните.Имајте доволно фнтзија и осмислте интересна забава за двајца.

Земајте витамини.

Вага

Имате амбициозни планови и постојано се обидувате сами да ги остварите вашите цели. Сепак, вашиот успех зависи од нечие влијание. Нема причина да се однесувате премногу наметливо во друштво на соработниците.

Влегувањето во некоја забранета зона или ненадеејна желба за љубовна авантура може да ве разочара.

Добро се чувствувате.

Шкорпија

На средбата со соработниците, обрнете внимание на разни детали или на некои скриени пораки. Соберете ги сите потребни информации и размислете како треба да ги наметнете вашите ставови.

Во односот со саканото лице подобро е да се избегне конфронтација или натпреварувачки улоги кои ќе ве доведат до лошо решение.

Алергии.

Стрелец

Сè на деловната сцена има свој животен век, но вие упорно инсистирате на работите кои одамна се надминати.Во средбата со соработниците бадијала се обидувате да промените нечие мислење или однесување.

Саканото лице се обидува да ве остави во убедувањето дека сè е во најдобар ред. Но, вие претчувствувате нов проблем.

Добро се чувствувате.

Јарец

Благодарение на добрите проценки, очекувате успех во областа на комуникацијата или во деловни преговори. Делувате организирано во секој поглед и ќе можете да ги наметнете вашите високи критериуми на соработниците.

Ви се допаѓа она што е недостижно или личноста до која не допира вашиот глас. За среќа, секогаш постои добра замена. Бидете доволно дискретен.

Проблеми со зглобовите.

Водолија

Не вреди да се изложите себеси на голем ментален напор или да се спротивставувате на лице кое ужива добар глас и шири деловно влијание. Подобро е да се избегнат сомнителни деловни договори.

Топла емоции секогаш делуваат лековито и затоа задржете го вашето внимание на сакана личност. Планирајте некоја забава.

Не сте во кондиција.

Риби

Некој директно ви кажува дека сè има своја цена или да не очекувате премногу од новите бизнис-преговори. Ви претстојат помала загуба што Лицето што ве прифаќа со искрени симпатии има позитивно влијание на вашето расположение и на нови одлуки.

Нагласена нервоза.