Дома Тагови лимон

Таг: лимон

Ако црниот дроб ви е преполн со отрови – вие се...

Кога црниот дроб е преоптоварен од различни причини, тој веќе не може добро да си ја извршува својата функција. Луѓето не го зимаат во предвид...

Спас за сите кои патат од прошитени вени: руски лек го...

Оние кои го пробале велат дека оваа каша навистина помага – на интернет се појави рускиот рецепт за кажа која ги раствора тромбовите.. Им се...

3 напитоци за регулирање на хормоните кои жените треба да ги...

Кога размислувате за хормонско здравје, што прво ви паѓа на ум? Таблети? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства. Темата за урамнотежено хормонско здравје...

Дознаваме мали трикови: како Корејките ја одржуваат чиста својата кожа

Тие знаат како и во својата педесетта година да изгледаат триесет години помладо. Нивната кожа блеска од здравје. Дури и мажите користат специјална козметика и...

Индијките знаат: избришете ги пегите и пигментациите со овој стар индиски...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожата, а се карактеризира со темни дамки на кожата поради пораст на нивото на меланин, темен пигмент на...

Спремете се вечер да изгубите пола килограм. Овој напиток е чудо!

Некои напитоци треба да се пијат наутро, некои преку ден, а ова е препорака за навечер. Пригответе го навреме и испијте го пред спиење....

Со овој напиток исчистете го црниот дроб за три деноноќија

Доколку сакате да ослабете, можеби треба да размислите да го пробате овој рецепт и целосно да го прочистите вашиот црн дроб. Консумирајте го напитокот 3...

Дознајте како се користи смрзнат лимон за лекување тумори, дијабетес и...

Лимоните се сметаат за најалкално овошје и поради безбројте здравствени придобивки и уникатен вкус и мирис, тие се составен и неизбежен дел на различни...

Сок од бозел кој потсетува на Фанта Шоката, ама е многу...

Направете го овој здрав здрав сок кој потсетува на Фанта Шоката, но е уште поубав.... Потребни состојки: 85 цветови бозел 1 кг лимон 1 кг портокал 20 кесички лимонска...

Павлова торта со неверојатен крем од лимон, освежувачки десерт на кој...

Потребни состојки: 6 јајца (белки) 375 г шеќер во прав 2 ½ лажици брашно 2 лимони 300 мл слатка павлака 50 г ливчиња од бадеми Постапка: Кора од белки: Загрејте ја рерната...