Овен

Тие се забавни, авантуристичкиот дух им ги полни градите и секогаш се подготвени да испробаат нешто ново.

Тие ја имаат енергијата која многу од нас ја посакуваат и шарм кој им помага да ги освојат луѓето – особено оние новите лица.

Бик

Многу од луѓето го велат ова, но ретко кој го мисли. Останатите најмногу им завидуваат на Биковите поради нивниот личен идентитет и поради тоа што го прават токму она што сакаат без да чекаат одобрение од општеството.

Близнаци

Вие сте весели и креативни и за разлика од другите типови на креативни луѓе, вие знаете како да ги продадете вашите идеи за да можете да преживеете.

Рак

Никој нема да ве сака толку длабоко и толку целосно како што може Ракот.

Од нив најмногу се плашат бившите партнери кои потајно знаат дека нивниот бивш/а е посреќен/а и поздрав/а со партнер во знакот Рак.

Лав

На нивни многу суптилен начин тие јасно кажуваат дека никој не смее ни да се обиде да ги згази, нити пак нивната напорна работа и труд да помине незабележана.

Девица

Никој не може да се снајде како што можете вие, а тоа е нешто што секој го сака. Токму поради оваа причина тие се барани како пријатели, вработени и дури романтични партнери.

Вага

Нивната социјална природа е совршена – доволно шармантна за да има голем број пријатели, но и доволно грациозна за секој од нив да се чувствува сакано.

Скорпија

Сите останати посакуваат да го имаат вашиот елан. Дури кога се грижат за нешто, тие ја немаат вашата огромна енергија и фокус.

Стрелец

Тие имаат можност да бидат непристојни, но сепак никој да не им замери. Сите им љубомориме на Стрелците поради нивната моќ да направат да нѐ боли стомакот од смеење.

Јарец

Ова звучи како негативна карактеристика, но тоа е дарба – Јарецот никогаш не си оди во кревет без да го добие тоа што го сака. Тие секогаш го имаат она што го посакуваат затоа што го бараат.

Водолија

Тие гласаат, тие волонтираат, тие стануваат вегани, тие искрено премногу се грижат – многу повеќе отколку останатите луѓе, а тоа е за пофалба.

Риби

Тие се вистински уметници и дури ако поради нивната тивка и повлечена природа не бидат веднаш забележани, порано или подоцна луѓето околу нив ќе бидат восхитени од тоа како им функционира мозокот.