Овен

За Овните зимата е идеална за нови љубови. Вие сте еден од знаците кај кои разумот и емоциите одат едно со друго. Моментално тежнеете кон идеалите, но запаметете дека шармот и нежностите може да освојат на долги стази. Кон средината на месецот можно е ново познанство преку пријател или роднина.

За зафатените Овни, јануари ќе биде создаден за авантури и влегување во забранети врски. Од почетокот на месецот ќе флертувате постојано и нема многу да бирате. Но, внимавајте, бидејќи кон крајот на месецот партнерот може да покаже љубомора.

Лав

Имате во план да промените нешто во својот изглед на добро, што ќе има крајно позитивен ефект на спротивниот пол. Ќе имате пријатна средба со Вага или Водолија. Длабоко во себе сакате врска која ќе трае.

Сепак, слободните Лавови не треба да се впуштаат во несигурни врски. Првата половина искористете ја за дружење со пријатели кои ви се драги, а долго не сте ги виделе.

Зафатените Лавови ќе бидат опсипани со внимание од партнерот. Не ги преиспитувајте мотивите, туку само прифатете го вниманието.

Кон крајот на месецот може да се јават сомнежи кон искреноста на партнерот, па од вас ќе се очекува да ја донесете конечната одлука. Ако сте во брак, можно е неочекувано патување.

Девица

Уживате во љубовта, додека партнерот ве поддржува во се што правите. Би требало да размислите за брак или заеднички живот. Без разлика на сите предизвици, посветете се на најважното – емотивната исполнетост и внатрешниот мир.

Слободните Девици ќе запознаат лица кои пријатно ќе ги изненадат. Крајот на месецот ќе ви донесе познанство со личност која нема да можете да ја извадите од глава.

Обидете се да ја затоплите комуникацијата. Постои можност слободните Девици да запознаат некој на работното место, но со напорноста и тензиите, ќе размислите дали би можеле да функционирате долгорочно и во врска.