Дома Тагови црвена зелка

Таг: црвена зелка

Секој ден пијте по една чаша од овој евтин сок и...

Природата изобилува со плодови кои се решение за речиси секој здравствен проблем. Па така на пример, сокот добиен од црвената зелка е исклучително здрав...

За 10 минути пригответе витаминска бомба со црвена зелка!

За приготвување на оваа салата потребни се само 10 минути.   Потребни состојки:     ½ главица црвена зелка ½ шолја ореви 1 морков ½ краставица 1 шолја јогурт ½ лимон 100 г пченка од...