Дома Тагови сок од калинка

Таг: сок од калинка

Намалете го холестеролот и одзатнете ги артериите со овој домашен лек...

Овој природен напиток одамна е познат и порано многу се приготвувал за закрепнување на оpганизмот и пpочистување на аpтериите од наталожените маcнотии. Се приготвува...

Ако имате 5 минути време, вреди да го пробате овој вкусен...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Домашен локум со ореви кој се приготвува за 5 минути, многу вкусен и...

Рецепт за свеж сируп од калинка – има повеќе антиоксиданти од...

Фото и рецепт: Мирјана Савиќ Свежиот сируп од калинка е побогат со антиоксиданти од црното вино. Овој сируп има киселкасто – сладок вкус и прекрасна...

Kалинката ја чува простатата, забите и коските, ја уништува бактеријата Ешерихија...

За калинката се вели дека е најдобриот пријател на мажите. Прочитајте подолу во текстот зошто е така. Овој неверојатно корисен плод содржи уникатни состојки кои...

Калинка: лек за рак на простата, дијареа, паразити и други цревни...

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат експертите. Ова вкусно овошје е...