Дома Тагови шербет

Таг: шербет

Слатко од грозје – превкусно (кило на кило)

Нема кој не ужива во него. Потребни состојки: 1 кг бело грозје без семки 1 кг шеќер 1 поголем лимон 1 стапче ванила Постапка: Сварете го сирпот од шеќер кој треба...

Кавадаречко слатко Рачели (Рејчл) од тиква со шира

Фото и рецепт: Верка Коцева Потребни состојки: 1 кг тиква 3 литри вода 1 кг 300 г шеќер 2 литри шира Постапка: Тиквата исчистете ја и исечкајте во форми по ваш...

Слатко од тиква, грозје и ореви

Фото и рецепт: Наташа Илиевска Потребни состојки: 7 кг исчистена тиква 3 кг грозје 10 кг шеќер 10 литри вода Постапка: Тиквите исчистени се сечкаат на коцки, се ставаат во винобран...

Ружички со ореви – Бајрамска баклава

Потребни состојки: 500 г ореви 500 г кори за баклава 400 г шеќер 250 г путер За шербет: 600 г шеќер 600 мл вода 1...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"