Дома Тагови рак на дојка

Таг: рак на дојка

Овие 2 производи спречуваат paк на дојка: Ако се користат на...

Бројот на заболени од рак сè повеќе се зголемува, но истражувачите веруваат дека потенцијалниот ризик може да се намали за 67% ако секојдневно јадете...

Самопрегледот на градите може да ви го спаси животот, потребни ви...

Ракот на дој-ка е најчестата малигна состојба кај жените, сочинувајќи дури 10% од сите тумори. Не може точно да се предвиди кај кои жени...

Ако сте жена и имате над 40 години, овие 10 симптоми...

Одредени симптоми кои жените често ги чувствуваат после 40-тата година, можеби не се причина за загриженост, но доколку се појават ненадејни промени како што...

Глумицата е “подготвена да си замине”: Објави во кој фустан сака...

Шенон Доерти (49) ѕвезда од серијата на Беверли Хилс тврди дека е “подготвена да си замине”... Глумицата во моментов поминува низ тешка борба со неизлечивата...

Ракот и се врати во четврта фаза, со својата објава го...

Шенон Доерти за публиката од нашите простори е најпозната по својата улога во американската серија Беверли Хилс, една од најпопуларните серии на таа деценија. Иако...

Двапати го победив ракот – Ивана успеала да се избори со...

Ивана Јовановиќ успеала да се избори со злокобната болест и денес живее сосем нормален живот. Исхрана без шеќер, со многу мал внес на месо, многу...

Кога добила рак многу се исплашила зошто и самата била онколог:...

Ги лекував жените од рак, а потоа и јас самата заболев – ова е небична исповед на д-р Слаѓана Филиповиќ, онколог од Ниш. Проф. д-р...

Цела деценија се борам со канцерот, сакам да живеам, одлучив да...

Сандра Жубори од Бачка Паланка речиси целата последна деценија ја поминала во борба со најтешкиот противник. Светот во кој живееме има многу херои. Оние кои...

Оваа намирница ми го спаси животот, го победив ракот на дојка:...

Кога сите ќе дигнат раце, кога се соочувате со најлошата дијагноза, треба да побарате помош во природните намирници! Ѓумбирот е корен кој најчесто се користи...

Лек за тумор на матка и јајници од ајдучка трева и...

Мерка за еден ден: 250 мл чај. Потребни состојки: -цвет од невен -цвет и лист од ајдучка трева -шведска горчливка - напиток кој се купува од аптека постапка: Се мешаат...