Дома Тагови путер

Таг: путер

Многу лесно направете ДОМАШЕН МАРГАРИН: Повкусен е од купечкиот, а се...

Маргаринот е евтина и често користена состојка во исхраната поради нејзиниот неутрален вкус и мирис. Кога станува збор за изборот помеѓу путер и маргарин...

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Не е сирење, ДОМАШЕН ПУТЕР кој трае со...

Испробајте го подзаборавениот рецепт за домашен путер без адитиви и конзерванси, многу слично на начинот како што го приготвувале нашите предци, но полесно и...

Најефикасниот лек за болни зглобови и колена што го има запишано...

Со помош на чудотворниот рецепт од Баба Ванѓа ќе можете да приготвите лековита маст со која ќе ги мачкате болните зглобови. Потребни состојки: 100 г излупени семки...

Колач со виљушка од само 4 состојки – излегуваат 90 перничиња!

Потребни состојки: 1 ½ путер/маргарин 500 г меко брашно 1 прашок за печиво ½ чаша кисела павлака Постапка: Тестото замесете го од сите состојки па исукајте го во тенка кора...

Брзо се приготвуваат, меки и вкусни вториот ден исто како првиот...

Потребни состојки: 600 мл млеко 1 квасец 2 лажички шеќер 3 лажички сол 200 мл масло 1 кг брашно +- За ФИЛ: 200 г путер/маргарин 2 жолчки 1 лажичка сол За премачкување: 2 белки Сусам Ленено семе Постапка: Во 500...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

ГРЕТА ТОРТА – многу богата торта со вкус на ореви и...

Потребни состојки за кора: 12 белки 12 лажици шеќер 4 лажици масло 12 лажици мелени ореви 4 лажички прашок за печиво 4 лажици меко брашно Чоколаден прелив: 150 г чоколадо 150 г путер/маргарин За...

Никогаш повеќе да не добиете бронхитис и кашлица: природен лек за...

Есента е период кога сите ние добиваме вирусна или бактериска инфекција. Често се среќаваме со различни воспаленија, бронхитис и кашлица, а честопати боледувањето трае долго. Вирусните...

Сусамки – милина за душата и здрави за телото

Фото и рецепт: Елена Ангелевска Потребни состојки: 1 путер/маргарин 1 чаша (за млеко) шеќер 2 јајца 1 жолчка 1/2 чаша ладно млеко 1/2 чаша масло 1 прашок за печиво Брашно по потреба Постапка: Путерот се...

Јогурт погача – целата куќа мириса убаво додека се пече

Погачата е мека како душа и многу едноставна за приготвување, особено за млади домаќинки. Потребни состојки: 2 јајца, 1 јогурт во чаша, 50 г квасец, 200 мл вода, 2 лажички...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"