Дома Тагови путер

Таг: путер

Ќе ви завидуваат на трпезата: Плетенка – млечен леб

Потребни состојки: 500 г брашно 250 мл млеко 1 јајце 100 г путер/маргарин 1 жолчка 1 лажица шеќер 1 коцка квасец 1 лажичка сол Постапка: 1.Разматете го квасецот со лажичка шеќер и малку млако...

Кефир диета – за 3 дена, 2 кг помалку

Диетите со кефир се многу популарни пред се’ затоа што кефирот е исклучително здрав, хранлив и се користи во терапевтски цели. ​ Помага во борбата против...

Познатиот руски исцелител советува – 11 златни правила за здрав и...

- Ако се двоумите дали да јадете- тогаш одлучете се да не јадете! Ако се прашувате дали да одите во WC- одете! Генадиј Петрович Малахов...

МАСНА ДИЕТА – изгубете 4.5 кг за 2 недели без гладување,...

Идеалната диета веројатно за сите значи исто- да изгледаме како супермодели, а притоа да не мора многу да се жртвуваме, односно да не се...

Торта за која сите зборуваат

Оваа торта се состои од повеќе делови, но со својот извонреден вкус, кремавост и совршена текстура, ќе ве плени после првиот залак! Потребни состојки: ПРВ ДЕЛ​ 5...

Путер погача со крем сирење од бабината кујна

Потребни состојки: 40 г свеж квасец 3 јајца 400 мл млако млеко 50 мл масло 700-800 г брашно Сол 1 лажица шеќер 100 г путер 150 г фета за мачкање или крем сирење Постапка: Во...