Дома Тагови притисок

Таг: притисок

Сите погрешно го мерат притисокот: Лекарите изненадени, „Поради лажни резултати даваме...

Експертите предупредуваат дека најчесто се користат манжетни со средна големина за сите пациенти подеднакво. Станува збор за големината со која најчесто се мери крвниот...

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцеpoгено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиокcиданти на истиот. Притоа има имунocтимулиpaчки ефект – пред сè заради солидните количини...

ЕВЕ КАКО ДА ГО НАМАЛИТЕ ВИСОКИОТ ПРИТИСОК СО ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Запамтете...

Ако имате проблеми со висок к рвен притисок, обратете внимание на овој корисен совет кој го објасни д-р Ненадиќ. До појава на висок к...

НАМИРНИЦА КОЈА ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ГО СИМНУВА ПРИТИСОКОТ – РЕЦЕПТ

Хипертензија (висок притисок) е сериозен здравствен проблем и главна причина за срцеви заболувања. Постојат намирници и природни начини со чија помош може да се...

Лекарите советуваат зошто притисокот треба да се мери на левата, а...

Зошто притисокот треба да се мери и на левата и на десната рака, советуваат лекарите, бидејќи евентуалната разлика би можела да биде ран предупредувачки...

Јодот го регулира високиот крвен притисок за 10 дена на ОВОЈ...

Хипертоничарите одлично знаат дека резултатите од високиот крвен притисок се многу непријатни: на почетокот- периодични главоболки, забрзано чукање на срцето, а понатаму – вкочанетост...

Еве што се случува во текот на еден ден кога ќе...

Кога јадете лук, неговата моќ е толку силна што дури и после 24 часа нашето тело реагира на оваа моќна храна. Тоа се забележува...

Толку ќе бидете задоволни од овој напиток, што ќе почнете да...

Во телото се собираат поголеми количини токсини секој ден. Црниот дроб, бубрезите, цревата – сите овие органи, а и не само тие, се борат...

Ако го правите ова еднаш седмично, повеќе никогаш нема да имате...

Депресијата и зголемениот крвен притисок се најчесто болести на современиот живот. Сепак, потребно е толку малку за тие да се спречат. ​ Иако сите ние уште...

Симптоми дека во телото имате ПАРАЗИТИ и како да се ослободите...

Повеќето луѓе не се свесни за опасноста за нивното здравје која можат да ја предизвикаат паразитите, а над 80% од пациентите имаат некој вид...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"