Дома Тагови притисок

Таг: притисок

Оваа постапка треба секој да ја научи: Како да се намали...

Високиот крвен притисок или хипертензија е една од најпознатите и нашироко познати болести на модерното време. Хипертензијата е поврзана со зголемена консумација на алкохол, солена...

Имате чудно чувство во вратот, сте изгубиле интерес за секс? Не...

Нервозни сте, се дебелеете и не можете да се концентрирате? Сето ова може да укажува на проблем со оваа мала жлезда во вратот. Тироидната жлезда,...

Ефикасен начин за помош при лекување хипертензија со јод

Хипертоничарите одлично знаат дека резултатите од високиот крвен притисок се многу непријатни: на почетокот- периодични главоболки, забрзано чукање на срцето, а понатаму – вкочанетост...

Комбинација која лекува импотенција, чир, анемија…

Медот и оревите ја ублажуваат импотенцијата, анемијата, главоболките, чир на желудник, а најдобро од се’ е тоа што овој еликсир не е тешко за...