Дома Тагови перење

Таг: перење

Истријте ја облеката со лимон и видете што се случува –...

Лимонот не само што е здрав, туку може да ви помогне и во домашните работи, особено во чистењето. Сокот од лимон има толку многу...

НЕ ВИ ТРЕБА ПЕГЛА: Со овој метод штедите и време и...

Не го читајте овој пост доколку сакате да пеглате! Сè уште читате? Во ред, тогаш ќе ви откриеме неколку испробани совети од Гоpење кои...

БЕЛО КАКО НА РЕКЛАМА: Со овој домашен раствор белите алишта ќе...

Многумина се соочиле со истиот проблем, после првото, второто или третото перење купените бели алишта повеќе не се бели, туку ја промениле во бојата...

СОВРШЕНО БЕЛИ И ЧИСТИ ЗАВЕСИ: Додајте две состојки во машината за...

„Овој метод го прочитав некаде на интернет и сакав да го испробам и да проверам дали навистина функционира. Не ме чини скапо, а и...

Направете пролетно длабинско чистење на јорганот: Редовно го перам, згрозена сум...

Една домаќинка од групата „Мајки Домаќинки“ (Mums Who Clean) сподели фотографии од јорганот откако решила да го испере според нов метод кој некаде случајно...

Нашите баби ставале сол на прагот од влезната врата и околу...

Со векови солта се користи за чистење на домовите. Нема токсични својства и поради тоа луѓето ја користат за чистење и дезинфекција на предметите...

Чудесен раствор против сите можни дамки (флеки): Секоја домакинка мора да...

Потребни состојки: 1 шолја превриена вода 1/2 шолја сода бикарбона 1/2 шолја хидроген 3% Постапка: Прелијте со превриена вода преку сода бикарбона и мешајте додека целосно да се раствори....

Сосетката ми го откри овој трик: сега алиштата ми се бели...

Станува збор за неколку методи кои се едноставни а многу ефикасни. Во тоа се состои нивната генијалност. Јас пробав, пробајте и вие, нема да...

За интензивни бои на избелените алиштата, додадете една состојка која сите...

Забележавте дека вашите алишта ја губат својата боја?... Еве едноставно решение- употребете мелен црн пипер! Дали знаете кој е најупотребуваниот зачин во целиот свет? Пиперот!...

Бело, побело, најбело: со овој трик ќе им ја вратите белината...

Без разлика на колку начини сте се обиделе да го отстраните сивилото, облеката останува иста, што ја нервира секоја жена. За цела среќа, постои одлично...