Чудесен раствор против сите можни дамки (флеки): Секоја домакинка мора да го знае!

Потребни состојки:

1 шолја превриена вода

1/2 шолја сода бикарбона

1/2 шолја хидроген 3%

Постапка:

Прелијте со превриена вода преку сода бикарбона и мешајте додека целосно да се раствори. Потоа додадете го хидрогенот.

Мешавината складирајте ја во шише со распрскувач.

Употреба: испрскајте ја дамката и оставете да делува неколку часови, па исперете.

Ако дамката е тврдокорна, тогаш ткаенината потопете ја во средството и оставете преку цела ноќ да кисне. Следниот ден исперете.

Претходна статијаЛековит сируп од коприва за лекување на бубрези, слабокрвност и општа слабост на организмот
Следна статијаНикогаш не верував дека ќе ослабам 20 кг – мојот сон се исполни!