Дома Тагови палачинки од компир

Таг: палачинки од компир

Палачинки од компир кои се топат во уста – Старо јадење...

Ова е едно старо и вкусно јадење, кои денес ми е омилено. Потребни состојки: 4 шолји рендан и излупен компир 1 јајце 3 лажици брашно 1 лажица рендан кромид 1...

Палачинки направени од компир – прсти да излижете!

Многу вкусни и практични палачинки, ги имате во две варијанти: посна и мрсна. Потребни состојки (за 4-6 лица): 1 кг компир 200 г брашно 200 мл млеко 100 мл...