Дома Тагови НМД рецепти

Таг: НМД рецепти

СНИКЕРС ТОРТА…Многу вкусна, а воопшто не е комплицирана за правење

Фото и рецепт на Јасмина Дурич-Хуриќ. Декоративна е, излегува голема, па одлична е за родендени и разни други свечени пригоди, а состојките се лесно...

ПОДОБРА ОД ТОРТА: Памук погача со ореви на најлесен начин

Ако имате брашно и вода, основни состојки од кујната, не пропуштајте и направете ја оваа погача која е повкусна и од торта. Се замесува...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни...

ПОДОБРИ ОД КРОАСАНИ: Не знаев дека било олку лесно, многу вкусни печива. Научете нова техника за подготовка на меки печива како памук, а кои...

СУПЕР РЕЦЕПТ: Повеќе никогаш нема да купувате салама

Повеќе никогаш нема да купувате салама со овој супер рецепт. Направете си домашна со многу подобар вкус од купечката. Здрава подготовка, без адитиви, конзерванси...

ЧОКОЛАДЕН РОЛАТ СО ПИШКОТИ: Се подготвува брзо и секому успева од...

ЧОКОЛАДЕН РОЛАТ СО ПИШКОТИ: Се подготвува брзо и секому успева од првпат. Не мора да ја вклучувате рерната за да направите совршен десерт. Потребно...

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Без брашно и јајца, а...

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Без брашно и јајца, а не треба ни рерна да вклучите. Едноставна торта со јаболка без печење ќе...

ТОПЧИЊА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Направени од 5 состојки, а можете...

ТОПЧИЊА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Направени од 5 состојки, а можете да ги послужите веднаш. Брзите топчиња со јаболка и ореви се готови за...

Додека се свртиш и тортата е готова! КЕКС ТОРТА СО БЕЛ...

Додека се свртиш и тортата е готова! КЕКС ТОРТА СО БЕЛ ФИЛ: Се користи ренде и изгледа како од излог на некоја скапа слаткарница....

Рецепт кој сите го бараат: Најдобрата кафеанска лутеница… Ах, колку е...

Ах, колку е добро ова, ви го откривам рецептот за најдобрата пикантна кафеанска лутеница. Ова е основниот рецепт, а според потребите соодветно зголемете ги...

БРЗ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Најсочен и најкремаст, се прави од...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Ова е најкремастиот колач што некогаш сум го пробала, а се прави од обични состојки. За Аурора ова е најсочниот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"