Дома Тагови НМД рецепти

Таг: НМД рецепти

Кифли за мерак: нема поголема радост за децата кога дома се...

Фотографии и рецепт на Јасминка Ристова - Нема ништо поубаво од тоа да го започнеме месецот со месени кифли и погачи. Се замесува поголема...

Крофнички без квасец за 10 минути се готови – ќе се...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Брзи крофнички без квасец, за 10 минути готови. Рецептот го испроба нашата драга...

Крофни меки како душа, најдобриот рецепт кој сите ќе ви го...

Крофните излегуваат толку меки и вкусни, подобри од купечките. Сигурно веќе си имате некој рецепт запишан во вашиот тефтер, но еднаш пробајте ги и...

Освежителната торта која се топи во уста, без печење, се приготвува...

Особено во летниот период сите сакаме да се заблажиме со нешто освежително, па овој рецепт кога еднаш ќе го пробате, ќе ви стане хит!...

Брза пита-пица со богат фил – како порано не се сетив...

Фотографии и рецепт на Марика Минич - Пица-пита. Рецептот за оваа многу вкусна и интересна пица-пита го објави нашата драга членка Марика Минич во...

Чоколаден колач со крем, печен во куглоф, мек како душа

Ако сте љубител на чоколадото, лешниковиот крем и печивата приготвени со нив, тогаш не го пропуштајте овој рецепт на "Cookist Wow" во презентација на...

Погача со моцарела и путер – мека како душа, неодоливо вкусна

Погача со моцарела, брза, вкусна, одлична како мезе или како самостојно јадење. Рецепт и видео презентација на Амина Хусиќ – Погача со моцарела, се...

Посни ружички од гриз – брзо се приготвуваат, декоративни се и...

Фото и рецепт на Маца Ническа, видео презентација Лесни оброци – Ружички од гриз. Овој рецепт ни го откри нашата драга членка Маца Ническа...

Охридско макало или намаз од лукче, толчени ореви и оригано, вкусно...

Фотографии и рецепт на Ленче Георгиева-Михајлова – Охридско макало. Овој рецепт ни го презентираше нашата драга членка Ленче Георгиева-Михајлова во групата НМД рецепти и ни...

Пармакли мекици со форма на стапала, многу брзи и едноставни, а...

Фото и рецепт: Сузана Бајрам – Пармакли мекици. Мекици, пишии, локуми, уштипци...тоа се неколку варијантни за брз и вкусен оброк, а овие одлични пармакли-мекици ни...