Дома Тагови медени колачи

Таг: медени колачи

МЕКИ КОЛАЧИ ЗА 10 МИНУТИ: Се топат во уста

Рецептот за овие вкусни меки колачи со вкус на мед ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е...

БОСАНСКИ ЛОКУМ: се прават едноставно и брзо, без јајца и млеко,...

Ова е традиционален рецепт за колачи кои се нарекуваат „Босански локум”. Тестото е слично како она за ванилици, па доколку сте ги правеле, веќе...

Најпознатите медени колачи од нашата архива: рецепт стар 100 години, се...

Рецептот за овие вкусни медени колачи ни го претстави нашата драга членка Веселка Кузмановска во групата НМД рецепти. Вкусни медени кекс-колачи кои можат долго...

Новогодишни медени колачи со мирис на цимет и ројал-глазура – многу...

Фотографии, презентација и објаснување на рецептот: Аница Обрадовиќ Живковиќ. “Моите први медени колачиња по рецептот на нашата драга Вишња Вишња – Ви благодарам драга...

Медените колачи се најубавите новогодишни кекси – направете, украсете и подарете...

Фото и рецепт на Билјана Филиповиќ – медењаци. Овие колачи-кекси со мирис на цимет и вкус на мед се многу популарни особено за божиќните...

Посни колачи, колку подолго стојат, толку се повкусни – лесен и...

Фотографија и рецепт на Александра Ивановиќ – Посни медењаци. Го испробав рецептот на Ружица Глумац и медењаците излегоа навистина феноменални. Најдобрите кои досега сум ги...

Рецепт за највкусни медени колачи: Евтино, брзо, без млеко и јајца

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Медењаци. Првиот рецепт на Кристина е многу едноставен и вкусен, класичен рецепт за медени колачи. Вториот рецепт кој можете...

Засладете си го денот со овие медени колачи кои се топат...

Фото и рецепт: Веселка Кузмановска – медени колачи. Рецептот за овие вкусни медени колачи ни го претстави нашата драга членка Веселка Кузмановска во групата НМД...

Медени колачи (меденки) по рецептот на баба ми, стар сигурно 100...

Фотографија и рецепт на Даринка Николиќ. Во продолжение прочитајте го рецептот на Даринка Николиќ, а под него имате и втор рецепт од архивите на НМД.мк....

Меки медени колачи: Подобри од купечките, секој залак се топи во...

Фото и рецепт: Ирена Потребни состојки: 4 јајца 250 г шеќер 6 лажици мед 600 г брашно (јас употребив околу 800 г) 2 лажички сода бикарбона 1 лажичка цимет За глазура: 1 белка 150...