Дома Тагови лудо тесто

Таг: лудо тесто

Тајна од старите домаќинки: Поради ова тестото секогаш ќе ви расте...

Ако го следите овој совет, повеќе никогаш нема да имате проблем со тестото, нема да ви „паѓа“ или да не ви „нарасне“ убаво. Еве неколку...

Запишете си го овој рецепт за лудо тесто кое може со...

Многу корисен рецепт кој ќе ве спаси од голема мака – на овој начин во секој миг ќе имате свежо тесто во фрижидерот и...

Лудо тесто, меко како душа, готово за 5 минути

Тестото буквално се приготвува за многу кратко време. Многу е еластично и од него може да се приготвуваат најразлични печива со различна форма. Потребни состојки: 200...

Проверен рецепт – за 10 минути, феноменални и брзи мекици со...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе ги приготвите феноменални брзи мекици со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

Најубавото чудо од тесто со јогурт за мекици готови за 10...

Верувам дека ќе ви се допадне. Потребни состојки: 500 мл млеко 1 квасец 1 прашок за печиво 4 јајца 1 лажица сол 200 мл јогурт 1,4 кг брашно +- Постапка: Во млако млеко растворете...

Лудо тесто од кое може да се прават разни колачи и...

Многу лесно се приготвува, а во фрижидер може да стои до 7 дена, па по потреба од него да си правите за што ќе...

ТEСТO ГOТOВO ЗА 15 МИНУТИ: побрзо, поеластично и повкусно печиво не...

Многу добро тесто, еластично и лесно за обработка. ПOТРEБНИ СОСТОЈКИ: 4 шолји од 200 мл брашно 2 лажици шеќер ½ лажица сол 2 лажици масло 500 мл млеко 11 г сув...

Лудо тесто со јогурт: погодно за сите видови печива, меко како...

Најдобро од се’ е што може а стои во фрижидер по неколку денови и секогаш е како тукушто да сте го меселе. Потребни состојки: 1 кг...

Домашни кифли од лудо тесто: подобри од пекарница – еден од...

Потребни состојки: 250 мл млеко 1 лажичка шеќер 40 г свеж квасец 500 г меко брашно 500 г остро брашно 1 прашок за печиво 2 јајца 2 јогуртчиња (2х200г) 3 лажици шеќер 3 лажици...

Тесто за кифлички и пирошки – меко и воздушесто

Секоја домаќинка има свој начин за приготвување на тестото, но честопати се случува да добиете совет од пријателка или сосетка што излегува дека е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"