Дома Тагови лудо тесто

Таг: лудо тесто

Повеќе не купувам леб: Сама подготвувам кифлички од тесто како пајакова...

На секоја домаќинка ѝ е сон да замесува меко и еластично тесто кое лесно се тегне, а после печењето излегува меко, сјајно и воздушесто....

ПОСНО ЛУДО ТЕСТО: Во фрижидер се чува до четири дена и...

Лудото тесто можете да го направите денес, а печивото да го обликувате и печете дури во петок. Најважната работа кога правите кифлички, пита, погача...

ЛУДО-УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО-Без јајца и млеко, за најубавите печива

На многу лесен и едноставен начин може да направите универзално „лудо“ тесто според рецептот на Маријана. Се замесува со квасец и не содржи млеко...

ОЛГА НЕ КУПУВА НИКАКВО ТЕСТО: Откога го дознав овој рецепт, си...

„Знам дека лебот се прави само од брашно, вода и квасец, ама според тој рецепт секојпат ми излегуваше различно, некојпат со дебела кора, некојпат...

Чудни мекици со јогурт од фрижидер – само вадиш и пржиш...

Рецепт на Ане Велеска. Ова е еден од најдобрите рецепти за мекици кои не впиваат масло кога се пржат, а излегуваат многу вкусни, меки...

Најубавите мекици со јогурт за 10 минути кои не впиваат масло

Ова е еден од најдобрите рецепти за мекици кои не впиваат масло кога се пржат, а излегуваат многу вкусни, меки како памук со воздушни...

МЕКИЦИ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусни и меки како душа, нема промашување...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

„ШАШАВО“ ТЕСТО: Кога ќе ме прашаат што ќе се прави, секогаш...

Рецепт на Драгана. Ова тесто се прави и се пакува во кеса, па се остава во фрижидер. Секојпат кога ќе се постави прашањето: „Што...

МЕКИЦИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ – Вкусни и меки како душа,...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

ФЕНОМЕНАЛНИ МЕКИЦИ СО ЈОГУРТ – ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"