Дома Тагови лудо тесто

Таг: лудо тесто

ТЕСТО ГОТОВО ЗА 15 МИНУТИ: побрзо и повкусно печиво не сте...

Потребни состојки: 4 шолји од 200 мл брашно 2 лажици шеќер ½ лажица сол 2 лажици масло 500 мл млеко 11 г сув квасец (1 кесичка) Постапка: Тестото навистина многу едноставно се...

Лесни и вкусни ПИРОШКИ, на секој му успеваат а вкусот е...

Потребни состојки: 1 кг меко брашно 300 мл густ јогурт 50 мл масло (сончогледово или пченкарно) 350 мл млако млеко 2 цели јајца + 1 жолчка 40 г свеж квасец 2...

Рецептот кој го кријат пекарите: совршено меко тесто идеално за сите...

Ова е рецепт за совршено тесто кое секогаш успева. Запишете си го бидејќи сигурно ќе стане вашиот омилен и само на овој начин ќе...

Пијано тесто со пиво – успева за пици, за пирошки, за...

Потребни состојки: 500-600 г брашно 150 мл млеко 200 мл пиво 4 лажици маслиново масло 1 чајна лажичка сол 1 чајна лажичка шеќер 40...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"