Дома Тагови лиснати триаголници

Таг: лиснати триаголници

„Како ли не го знаев рецептов порано“: Лиснато тесто кое расте...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 100 мл вода, рамна мала лажичка сол, 50 г путер, 250 г брашно (ако можете да најдете специјално протеинско брашно за леб...

Брзо и едноставно, СУСАМ ТРИАГОЛНИЦИ за 30 минути, внатре се меки...

Брзо и едноставно, СУСАМ ТРИАГОЛНИЦИ за 30 минути, внатре се меки како памук, а однадвор крцкави. Рецепт на Готвиме Лесно. Супер печива кои се...

Солени триаголничиња: рецептот ми го даде свекрва ми, а сега децата...

I РЕЦЕПТ: Солени триаголничиња, децата ги обожаваат Оваа феноменална пита ми ја покажа мојата свекрва. Оттогаш многу често ја правам, превкусна е и децата многу...

Лиснати триаголници, се прават брзо и лесно, ви го препорачувам рецептот...

Рецептот за овие превкусни лиснати триаголници го објави нашата драга членка Цветанка Стојановска во нашата и ваша група НМД рецепти. Еве што таа вели: “Денес...