Дома Тагови колач со кокос

Таг: колач со кокос

За овој колач не ви треба миксер, ќе извалкате само 1...

За овој колач не треба да вклучувате миксер, а ќе имате само две јогуртски чаши и една чинија што ќе се извалкаат, а вкупното...

БРЗИ КОКОС КОЦКИ со бисквити, готови за 15 минути

Коцки кои брзо се приготвуваат со вкус на кокос. Потребни состојки: 800 г бисквити За фил: 2 литри млеко 300 г шеќер 3 ванилин шеќер 200 г густин 200 г кокос 200 мл...

Брз колач со ореви, бисквити и кокос без печење кој е...

Потребни состојки за слој 1: 2 чаши (од 200 мл) шеќер 2 чаши вода 125 г путер/маргарин 200 г кокос 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 1 лист обланда 200 г...

Многу убав кремаст колач со ореви и кокос

Љубителите на кремасти колачи со овој рецепт ќе бидат воодушевени. Потребни состојки: 6 белки 6 лажици шеќер 100 г кокос 100 г мелени ореви 1 прашок за печиво За крем: 6 жолчки 6...