Дома Тагови колач со кокос

Таг: колач со кокос

МАЛА ДОМАЌИНКА – КОЛАЧ СО ОРЕВИ И КОКОС: Многу вкусен и...

Овој колач буквално се топи во уста, кремаст е и богат со многу интересни вкусови. Бисквитот се пече многу кратко и не содржи брашно,...

МЕК КАКО ПЕНА – СОЧЕН КОЛАЧ СО КОКОС, без масло и...

Одличен сочен колач со кокос без масло кој е готов за неколку минути. Сите го обожаваат поради неговата сочност и е главна атракција на...

Овој десерт ќе го правите секој ден, мек е како душа,...

Ова е една спектакуларна слатка погача-колач, без јајца, неверојатно вкусен десерт, а секој што еднаш ќе го проба, задолжително го подготвува повторно и повторно.....

БРЗИ ГОНЗАЛЕС: Додека го варам кафето и овој колач е готов,...

Речиси и нема домаќинство кое не го приготвува овој брз колач. Навистина многу брзо се приготвува, па зато и го добил името „Брзи Гонзалес“...

НЕ СЕ ПЕЧЕ И НЕ СЕ ГОТВИ, ПОТРЕБНА ВИ Е САМО...

Овој рецепт ни доаѓа од Бригита Хусиќ и се надеваме дека ќе ве воодушеви како со вкусот, така и со едноставноста на неговата подготовка....

Совршени рафаело коцки, морав двапати да ги направам последниве 2 дена,...

I РЕЦЕПТ: Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без...

Брз кокос колач кој е многу сочен и мек како пена,...

Рецепт и видео презентација на Ивана од “Шерпица” - Одличен сочен колач со кокос без масло – децата ќе бидат воодушевени. Колачот е сочен...

Баунти торта за 10 минути со неодолив вкус

I РЕЦЕПТ - Фотографија и рецепт на Мартина Христовска. Торта со кокос со неодолив вкус готова за многу кратко време. Потребни состојки за кора:...

Рафаело торта за која не ви е потребна рерна, а се...

Како се прави Рафаело торта која не се пече. Пробајте супер е, готова е за 15 минути. Рецептот и видео презентацијата е на Силвана...

Едноставните колачи се најдобри – еден обичен, брзински со кокос, се...

Фото и рецепт: Марина Мишкиќ – Едноставен колач со кокос. Видео презентација на Наташа Пралица. Кокос коцките се сврстени во брзински рецепти, бидејќи целиот колач...