Дома Тагови колач со кокос

Таг: колач со кокос

Колач приготвен со состојки што најчесто ги имате во кујна

Фото и рецепт: Сефка Ракиќ Секогаш кога треба нешто набрзина да приготвам или ни се пријало благо, приготвувам некој колач од состојки кои речиси секогаш...

Евтин, многу брз и сочен колач со кокос

За сите љубители на кокосот, ова е вистинско уживање! Потребни состојки: 4 јајца 8 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 6 лажици брашно 1 кесичка “2 во 1” кафе 1 лажица какао 1...

Готов е само за неколку минути: Сочен колач со кокос без...

Многу вкусен а едноставен колач. Потребни состојки: Мерата е чаша од 200 мл. 1 чаша јогурт 1 чаша млеко 1 чаша масло 1 чаша кокос 1 ванилин шеќер 2 чаши шеќер 2 чаши...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца 8 лажици шеќер Малку прашок за печиво 200 г кокосово брашно За крем: 8 жолчки 8 лажици шеќер 4...

Едноставна кокос торта: За сите љубители на кокосот

Ако ги сакате слатките со кокос, тогаш задолжително пробајте ја оваа едноставна торта. Потребни состојки: 2 јајца 200 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 200 г брашно 1 прашок...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Потребни состојки: 6 белки 150 г шеќер 100 г брашно 150 г кокос 1...

Сочен колач со мерки на чаша: нема да се покаете ако...

Старински вкусен колач, многу лесен за подготовка. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 шолја шеќер 1 шолја брашно 1 шолја кокосово брашно 1 шолја масло (јас ставив 1/2) 1 шолја млеко или јогурт 1...

Овој колач е седмо небо за љубителите на БАУНТИ – готов...

Со полн кремаст вкус на кокос! Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 200 г темно, квалитетно чоколадо, мелено или ситно рендано 100 мл млеко За фил: 500 мл млеко 80 г...

Проверен рецепт-го правам 25 години: евтин, брз и сочен колач со...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл млеко 100 мл масло 100 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за печиво 2 лажици какао За фил: 1 литар млеко 1 шолја шеќер 7 лажици гриз 200 г...

За овој колач не ви треба миксер, ќе извалкате само 1...

За овој колач не треба да вклучувате миксер, а ќе имате само две јогуртски чаши и една чинија што ќе се извалкаат, а вкупното...