Дома Тагови колач со кокос

Таг: колач со кокос

Баунти штангли – вкусни колачи со многу кокос кои се топат...

За сите љубители на кокосот – ова се одлични колачи! Потребни состојки: 300 г брашно, 150 г шеќер, 100 г маргарин или путер, 2 жолчки, 1 лажица какао, ½ прашок за...

Колач приготвен со состојки што најчесто ги имате во кујна

Фото и рецепт: Сефка Ракиќ Секогаш кога треба нешто набрзина да приготвам или ни се пријало благо, приготвувам некој колач од состојки кои речиси секогаш...

Евтин, многу брз и сочен колач со кокос

За сите љубители на кокосот, ова е вистинско уживање! Потребни состојки: 4 јајца, 8 лажици шеќер, 1 ванилин шеќер, 6 лажици брашно, 1 кесичка “2 во 1” кафе, 1 лажица какао, 1...

Готов е само за неколку минути: Сочен колач со кокос без...

Многу вкусен а едноставен колач. Потребни состојки (Мерата е чаша од 200 мл): 1 чаша јогурт, 1 чаша млеко, 1 чаша масло, 1 чаша кокос, 1 ванилин шеќер, 2 чаши шеќер, 2...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца, 8 лажици шеќер, малку прашок за печиво и 200 г кокосово брашно. За крем: 8 жолчки, 8...

Едноставна кокос торта: За сите љубители на кокосот

Ако ги сакате слатките со кокос, тогаш задолжително пробајте ја оваа едноставна торта. Потребни состојки: 2 јајца 200 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 200 г брашно 1 прашок...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Сочен колач со мерки на чаша: нема да се покаете ако...

Старински вкусен колач, многу лесен за подготовка. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 шолја шеќер 1 шолја брашно 1 шолја кокосово брашно 1 шолја масло (јас ставив 1/2) 1 шолја млеко или јогурт 1...

Овој колач е седмо небо за љубителите на БАУНТИ – готов...

Со полн кремаст вкус на кокос! Потребни состојки: 300 г мелени бисквити, 200 г темно, квалитетно чоколадо, мелено или ситно рендано, 100 мл млеко За фил: 500 мл млеко, 80 г...

Проверен рецепт-го правам 25 години: евтин, брз и сочен колач со...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл млеко 100 мл масло 100 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за печиво 2 лажици какао За фил: 1 литар млеко 1 шолја шеќер 7 лажици гриз 200 г...