Дома Тагови каранфилче

Таг: каранфилче

Кој ќе проба од ова повеќе нема да се дебелее –...

Кога внесувате многу шеќери, тогаш создавате услови за акумулирање на вишок слуз во вашиот рганизам, а тој вишок на слуз е одлична подлога за...

Страшната забоболка ублажете ја со оваа паста за само неколку секунди

Забоболката може да биде многу болна и фрустрирачка кога е константна, па дури може да стане и неподнослива. Оваа болка може да ви го...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...