Дома Тагови каранфилче

Таг: каранфилче

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ БЛАГО СО ПОМОШ НА ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ: Се...

Има луѓе кои не можат да си го замислат денот без да изедат нешто слатко. Ја caкаат и солената храна, но додека ја јадат...

Фантастичен крем за лице кој ја осветлува кожата и ги измазнува...

Коментар на задоволна читателка А.Х.:„ Ви благодарам за рецептот, го направив кремот затоа што ја сакам природната козметика, но искрено не очекував нешто cпектакyлаpно. Го...

СЕКОЈА ЕСЕН БАБА МИ ГО ПРАВИ ОВОЈ ЧАЈ: Ниедна болест не...

Ова е домашен лек за одбрана од виpycи и инфекции, а делува така што го зајакнува имунолошкиот систем. Овој стар рецепт се користел многу...

Каранфилчето е одличин зачин, помага при респираторни и стомачни тегоби, синуси...

Каранфилчето е исклучително важен зачин кој треба секојдневно да се користи, влијае врз намалувањето на тежината, а лицата кои имаат покачен холестерол можат да...

Научно е потврдено: ова е најздравиот зачин во светот кој ќе...

Рецептите за приготвување на лековити препарати со помош на овој зачин можете да ги прочитете најдолу во текстот. Каранфилчето е исклучително важен зачин кој...

2 каранфилчиња дневно прават чудо – Што се случува во телото...

Зачинот кој е познат по своите лековити својства и помага при бројни здравствени состојби – дознајте кои! Каранфилчињата се всушност неотворени мирисни розови цветни пупки...

За само месец дена ги намалив маснотиите во крвта – и...

Ова е проверен лек, сега го пие таткот ми, а претходно го пиеше татко и на моја пријателка кој си го решил проблемот со...

Овој зачин е моќен лек за рак, висок шеќер во крвта,...

Најпрво проверете дали каранфилчето што сте го купиле е добро. ТЕСТИРАЊЕ За да проверите дали е добро и квалитетно каранфилчето стевете го во чаша со вода. Ако...

По две лажици, три дена од ОВА и ќе престанете да...

Кога внесувате многу шеќери, тогаш создавате услови за акумулирање на вишок слуз во вашиот рганизам, а тој вишок на слуз е одлична подлога за...

Случајно наидов на лек за холестерол и триглицериди – го проверив,...

Кога ја замоливме читателката да ви се обрати со некоја посебна порака, таа рече дека на сите ви посакува многу здравје и долг живот. Еве...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"