Дома Тагови говедско месо

Таг: говедско месо

Д-р Перишиќ: Кога ќе влезете во месарница, побарајте вакво парче месо,...

Следниот пат кога ќе одите во месарница, купете вакво парче месо - преполно е со витамин Д, советува попу-ларниот доктор Перишиќ кој гостуваше во...

Паштицада – мали тајни од нашите големи баби

Паштицада е традиционално и репрезантативно јадење кое се спрема од говедски бут во специјален сос и е мошне омилено јадење во Хрватска. Често се нарекува и далматинска паштицада, бидејќи потекнува...