Дома Тагови гибаница со готови кори

Таг: гибаница со готови кори

Многу вкусна гибаница приготвена на специјален начин со готови кори и...

Фото и рецепт: Сузана Бајрам Му благодариме на Том Филос за прекрасните рецепти што ги споделува со читателите на НМД.мк. Неговиот рецепт за “Гибаница мека...

Гибаница мека како сунѓер – пита со сирење од готови кори...

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Гибаница со готови кори. Голем поздрав до сите, ова е уште еден лесен и брз рецепт за гибаница...

Гибаница од готови кори со сирење, јогурт и јајца: вкусна, не...

Редена гибаница од готови кори, прелиена со јајца и јогурт. Толку сочна и вкусна што не може да се опише, мора да ја пробате! Потребни...

ГЛАМУРОЗНА ГИБАНИЦА

Ова е рецепт за брза и лесна гибаница која сите ќе ве воодушеви. Подготовка: 20 минути Потребни состојки: 500 г кори за пита 300 г полномасно сирење 200 мл...

Рецептот го добив од свекрвата на сестра ми, често го правам...

Потребни состојки: 500 г готови кори 350 - 500 г сирење 100 мл јогурт 100 мл газирана вода 4 јајца 100 мл масло сол Постапка: Изматете ги јајцата, јогуртот и селата вода, малку...

Гибаница со сирење, јогурт и јајца – така сочна и вкусна,...

Редена гибаница од готови кори, залиена со јајца и јогурт. Така сочна и вкусна, што не може да се опише, мора да се проба! Потребни...

Евтина и брза гибаница од само 3 состојки

Ако сакате да приготвите многу брз, вкусен и едноставен ручек кој притоа ќе ги засити домашните, без месо, тогаш овој рецепт ќе ви заштеди...

На оваа пуфкаста гибаница и свекрвата ќе ви завидува: со готови...

Фото и рецепт: Натали Тихова Потребни состојки 500 г готови кори 5 јајца 100 мл масло + за полевање одозгора 150 г кисело млеко (1/3 од канчето) 250 мл газирана...