Дома Тагови дуња како лек

Таг: дуња како лек

ИСКОРИСТЕТЕ ГО НАЈВКУСНИОТ ПЛОД-ДУЊАTA МАКСИМАЛНО ОВАА ЕСЕН: Рецепт за слатко, помага...

Овошјето, лисјата и семето се исто така лековити, особено сокот и сирупот. Благодарение на танинот и слузта, овој есенски сируп има корисен ефект врз...

Домашно слатко од дуњи за 20 минути, едноставно и вкусно, а...

Дуњата e плод на есента, но е вистински лек за организмот. Откако ќе прочитате за што сè е корисен овој плод, сигурни сме дека...

Дуњите се најдобриот есенски лек за цревата и одбрана од инфективни...

Лековити се и плодовите и листовите и семето, а особено сокот и сирупот. Благодарение на танините и слузта поволно делува врз работата на цревата...