Дома Тагови домашна пита

Таг: домашна пита

ДОМАЌИНСКА ПИТА: Корите крцаат а богатиот фил чури и шири неодолив...

ДОМАЌИНСКА ПИТА: Корите крцаат а богатиот фил чури и шири неодолив мирис... Најлесен рецепт, секој може да ја направи! Се прави тесто од вода...

Домашна пита со тиквички – едноставно и вкусно

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за филот: 1,5 кг тиквички, 1 главица кромид, 4 лажички сол, 1 лажичка црн пипер, 2 лажици масло ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за тесто: 700...

НЕКОЈА НОВА ПИТА: Различна е од сите други, секој втор ден...

Малку поинаков начин на изработка на тестото, но многу интересен. Павлоска го испроба овој рецепт и сите ги воодушеви. Многу е декоративна и вкусна,...

ТУРСКА КАТМЕР ПИТА СО СИРЕЊЕ: Сочна и богата, ќе ве освои...

Катмери се турски традиционални јадења од тесто кои се карактеристични по диплењето и формирањето на питите и печивата, со конечна цел тие што повеќе...

Ова е најдобриот рецепт за вртена пита-погача: Мириса преубаво, а кога...

Од ова тесто се прави најубавата вртена погача. Се подготвува за час, а може да се користи за масна и посна пита, на наједноставен...

ПУТЕР ПИТА, ПОВКУСНА И ОД КИФЛИЧКИ И КРОАСАНИ: Без тегнење и...

Сите ги обожаваат питите и кифлите особено кога се подготвени со путер кој дава посебна арома. Путер питите мирисаат низ целата куќа при печењето,...

ПИТА СО МЕСО – брзо и многу вкусно, рецепт за десетка

Питата со мелено месо за многумина е омилена, токму поради неодоливиот вкус и нејзината брза и едноставна подготовка. Се прави со готови кори, но...

ПИТА ПОВКУСНА ОД ПУТЕР КИФЛИ: Само додајте една состојка во тестото

Доколку сте љубител на питите, но имате проблем со развлекување на кори, тогаш овој рецепт е вистинскиот за вас. „Толку сочна пита верувам дека...

ПЧЕНКАРНА ПИТА СО СИРЕЊЕ-ФАНТАЗИЈА: Нежна и многу вкусна

Оваа пита многу лесно и едноставно се приготвува, а многу е сочна. Можете да ја филувате и со сечкан спанаќ, блитва или нешто по...

Не знам за вас, ама ова е најубавата пита што некогаш...

Оваа пита ја правеше мајка ми, јас го наследив рецептот и сè уште ја правам зашто е најдобра. Питата најчесто ја филувам со сирење,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"