Дома Тагови домашна пита

Таг: домашна пита

ВАКА СКОПЈАНКИТЕ ПРАВАТ ПИТА СО ТИКВИЧКИ: Испробајте ја зашто навистина е...

Рецепт на Скопјанка. „Редовно правам пити, но досега никогаш претходно не сум направила со млади тиквички, кои инаку ги обожавам. Се изненадив каков одличен...

Правењето на оваа пита е детска игра, без тегнење и развлекување...

Ако ги сакате домашните пити, но не сте премногу вешти со развлекување или тегнење на тенки, тогаш овој рецепт запишете си го, затоа што...

ЗАБОРАВЕТЕ НА СИТЕ ПИТИ: Полнето солено печиво, полно со витамини и...

Полнето солено печиво кое е здраво за јадење, многу вкусно и полно со витамини - рецепт кој заслужува да го испробате. „Еве еден предлог,...

Пита со сирење, направете ја по овој рецепт, ќе бидете воодушевени...

Оваа пита ќе ве воодушеви. Најчесто ја филуваме со сирење, но одлично одговара и со зелје, месо, компир, спанаќ или нешто по ваш вкус....

„ГОЛОГЛАВА“ ПИТА: Една од највкусните пити кои ги правеа нашите баби...

Ова е старинска, традиционална пита која се приготвува од тесто диплено како за лиснато, прелиено со фил од јајца и сирење. Го добила името...

ПИТА ЗА МАЈКИТЕ: децата ја обожаваат, а татковците бараат репете, брзо,...

Оваа пита беше толку сочна што веднаш земав да направам тесто и за следниот ден. Добро е што не се чека тестото да стасува,...

ВКУСНА И ЕКОНОМИЧНА ПИТА: Подобра пита не сте пробале, овој рецепт...

Рецепт и видео презентација на Летина кујна – Подобра пита од оваа не сте пробале! Секоја куќа ги има потребните состојките, а со нив...

МАКЕДОНСКА ПИТА-ПОУБАВА НЕМА: Со сирење, мека и вкусна, прсти да излижеш

Едноставна подготовка, лесна, слоевита...ммм премногу вкусна! Постапката е едноставна, па можат и почетници да ја направат. Пробајте ја, нема да се покаете. Одлична пита...

ДОМАШНА ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Многу вкусна и сочна

Рецепт и видео презентација на Том Филос – „Пита со спанаќ и сирење“. Добра, домашна, богата и топла, многу е вкусна и сочна. Едноставно...

Поубава нема – Македонска пита со сирење, мека и вкусна, прсти...

Едноставна подготовка, лесна, слоевита...ммм премногу вкусна! Постапката е едноставна, па можат и почетници да ја направат. Пробајте ја, нема да се покаете. Одлична пита...