Неодолив и брз колач кој не се пече! Одличен за ненајавени гости

Рецепт: Kuhinja Sabi

Потребни состојки:

1 литар млеко

9 лажици гриз

10 лажици шеќер

2 лажици какао

1 мала лажичка пудинг од ванила или арома ванила

30 г путер/маргарин

8 парчиња “пишкоти” кекси

За украсување:

100 г чоколадо

100 мл слатка павлака за шлаг

ливчиња од бадем или сечкани лешници, ореви…по ваш влус

калап со димензии 25х12

Постапката погледнете ја на видеото:

Претходна статијаКифлички со компир пире – превкусни, се печат за 12 минути
Следна статијаДали знаете како се размножуваат сукулентите? Доколку сакате да имате повеќе од вашето омилено растение, проследете ги едноставните совети