Брз чоколаден колач: вака едноставен и вкусен рецепт не сте пробале

Потребни состојки:

 • 200 мл јогурт
 • 100 мл масло
 • 100 мл млеко
 • 3-4 лажици шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 7 лажици брашно
 • 3 лажици какао во прав
 • 1 прашок за печиво
 • 200 мл сок од портокал за прелевање

Фил:

 • 800 мл млеко
 • 3 пудинзи од чоколадо и портокал
 • 5 лажици шеќер
 • 150 г чоколадо

Постапката погледнете ја во видеото:

 

Претходна статијаФокача: вкусно италијанско лепче со шери домати
Следна статијаДијабетичарите почнаа да го пијат секој ден: Чај кој го регулира шеќерот, килажата и уште 10 болести