Дома Тагови брз сочен колач

Таг: брз сочен колач

Македонски сочен колач со гриз, ореви и суво грозје – додека...

Ова е најсподелуваниот рецепт на Балканот. Македонскиот колач е толку добар што додека го печете целата куќа ви мириса прекрасно, а за вкусот нема потреба...

Сочен колач со ореви, многу едноставна подготовка – се топи во...

Фото и рецепт: ТијанаТасиќ Потребни состојки: 1 јајце 150 г брашно 1 прашок за печиво 180 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 1 ванилин шеќер 50 г мелени ореви за крем: 125 г...

Брз и сочен колач со ореви и чоколадо

За оние што имаат трпение – нека почекаат колачот да излади, а за нас останатите – ќе си го „скубнуваме“ така уште додека е...

БРЗ СОЧЕН КОЛАЧ: ретко правам вакви „измати и испечи, за 30...

Ретко ги правам ваквите „измати и испечи“ колачи и кога правам тоа мора да биде некој сочен колач, мора да има некој прелив –...

ЛЕЊА (мрзлива) БАКЛАВА: сите состојки се мешаат, се пече 30 минути...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ Колачот се приготвува за малата пауза што си ја имате за кафе. Многу едноставно и брзо се приготвува, а добивате колач...

Брз сочен колач – за приготвување ќе одвоите цели 5 минути

Потребни состојки: 3 јајца 15 лажици шеќер 15 лажици брашно 100 мл масло 200 мл млеко 1 прашок за печиво За прелив: 200 мл млеко 15 лажици шеќер 50 г чоколадо 180 г путер/маргарин 2 ванилин...