Дома Тагови брз сочен колач

Таг: брз сочен колач

НОВ ДЕСЕРТ СО ЧОКОЛАДО И БИСКВИТИ: Миксерот и рерната заборавете ги...

Брз и едноставен десерт кој можете секојпат да го приготвувате и да го послужите со кафе или чај. Ќе ви одземе само пет минути...

Mраморен колач, прелиен со млеко: Повкусен е од кох, сочен, мек,...

Oва е еден многу убав, декоративен и сочен колач, кој многу ми се допадна на прв поглед, а кога го пробав, се уверив дека...

НАЈУБАВИОТ ПРЕЛИЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО: Толку сочен и вкусен каков што...

Толку сочен и вкусен колач што не може да се опише со зборови. Колачот не содржи брашно, а се состои од чоколадо, портокал и...

ЗА 10 МИНУТИ: Брз сочен колач со ореви – Сè по...

Многу вкусен и сочен колач со вкус на баклава, но со поинаква текстура и мекост. Мора да го пробате, овој колач се топи во...

Брз колач со гриз, неверојатно вкусен, сочен и мек

Многу брзо се приготвува, едноставен е, а толку е вкусен и сочен што се топи во уста. Сите состојки се мешаат, се пече, се...

Македонски сочен колач со гриз, ореви и суво грозје – додека...

Ова е најсподелуваниот рецепт на Балканот. Македонскиот колач е толку добар што додека го печете целата куќа ви мириса прекрасно, а за вкусот нема потреба...

Сочен колач со ореви, многу едноставна подготовка – се топи во...

Фото и рецепт: ТијанаТасиќ Потребни состојки: 1 јајце 150 г брашно 1 прашок за печиво 180 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 1 ванилин шеќер 50 г мелени ореви за крем: 125 г...

Брз и сочен колач со ореви и чоколадо

За оние што имаат трпение – нека почекаат колачот да излади, а за нас останатите – ќе си го „скубнуваме“ така уште додека е...

БРЗ СОЧЕН КОЛАЧ: ретко правам вакви „измати и испечи, за 30...

Ретко ги правам ваквите „измати и испечи“ колачи и кога правам тоа мора да биде некој сочен колач, мора да има некој прелив –...

ЛЕЊА (мрзлива) БАКЛАВА: сите состојки се мешаат, се пече 30 минути...

Фото и рецепт: Светлана Нешковиќ. Колачот се приготвува за малата пауза што си ја имате за кафе. Многу едноставно и брзо се приготвува, а добивате колач...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"