Дома Тагови брз колач со јаболка

Таг: брз колач со јаболка

Измати и излеј варијанта – Брз колач со јаболка и гриз

Овој брз, старински колач со исклучително добар вкус, можете да го приготвите со состојки кои главно ги имате дома. Наместо сечкани ореви може да...

Брз колач со бисквити и јаболка без печење – Ова е...

Многу вкусен колач, брзо се приготвува и не е многу скап. Потребни состојки: 350 г петит бисквити или по ваша желба 700 мл вода 300 г шеќер 4 пудинг...

Ванила колач со јаболка, едноставен – поедноставен не може да биде!

Одличен колач, брзо се приготвува, а вкусот е совежителен. Ви го препорачувам да го направите. Потребни состојки: 4 јајца, 1 шолја (од 200 мл) шеќер, 1 шолја масло, 1...

Посна пита со рендани јаболка и суви состојки – многу едноставно...

Питата е многу вкусна и едноставна за приготвување, а можете да ја правите по посна или мрсна варијанта, во зависност од тоа дали ќе...

Наједноставен колач со јаболка и гриз – мек и многу вкусен

Ова е толку едноставен и брз колач, а мек и многу вкусен. Потребни состојки: 1 шолја гриз 1 шолја брашно 1 шолја масло 1 шолја шеќер ½ шолја млеко 1 јајце 1...

Најмекиот колач со јаболка и бисквити – готов за 30 минути

Ова е најмекиот колач со јаболка и бисквити кој ќе го направите за многу кратко време, а ќе уживате во секој негов залак. Потребни состојки: 600...

Сочен колач со јаболка и мелен рогач кој брзо се прави,...

Убаво се приготвува и со покрупно мелен рогач, но од искуство ви велам дека најубаво излегува кога е фино мелен. Потребни состојки: 4 јајца, ½ шолја шеќер...