Дома Тагови алуминиумска фолија

Таг: алуминиумска фолија

Ја завиткала даската за пеглање со алуминиумска фолија: кога ќе ја...

Ова е трик кој ќе ви помогне да ги испеглате своите алишта, лесно и брзо. Се’ што треба да направите е да ја подигнете ткаенината...

Со помош на алуминиумска фолија вашиот шпорет ќе биде секогаш чист

“Постои еден многу корисен совет, како шпоретот секогаш да ви биде беспрекорно чист, и тоа со помош на алуминиумска фолија”. При чистење на кујната, добар...

Десет дена спиела со фолија на стапалата и решила огромен проблем

Еден од најголемите проблеми кои ги имаме со стапалата е тоа што кожата на петите почнува да пука и станува многу сува. Причините кои доведуваат...

Прави чудо за косата: пред миење ставете фолија и нанесете од...

На пазарот постојат голем број препарати кои ветуваат мека и сјајна коса, но се случува од чести експериментирања во потрагата по идеалното – дополнително...

Чоколаден ролат – прекрасно!

Едноставен и одличен рецепт! Потребни состојки:  50 г шеќер во прав 100 г маргарин/путер (на собна температура) 1 кора обланда (не цело пакување) 20 г темно чоколадо со мин.70%...

Генијален трик за готвење на пареа со помош на алуминиумски топчиња...

Еве нешто корисно за сите домаќини и домаќинки! Станува збор за готвење на храна на пареа. Многу едноставно и практично а крајниот резултат е феноменален. Со...

Даската за пеглање ја замотала со алуминиумска фолија: пеглањето е 3...

Овој трик беше претставен во шоуто на Д-р ОЗ, а доколку го примените ќе ви овозможи да ги испеглате алиштата многу полесно и побрзо. Доколку...